Світовий Конґрес Українців пам’ятає мільйонні жертви у 73-тю річницю завершення Другої світової війни

 09-05-2018 22:15 


Світовий Конґрес Українців (СКУ) разом з 20-мільйонною українською діаспорою приєднується до міжнародної спільноти у вшануванні пам’яті мільйонних жертв Другої світової війни, а також мужніх чоловіків та жінок, які допомогли перемогти нацистську Німеччину та фашистську ідеологію 73 роки тому, 8 травня 1945 р.

Український народ героїчно боровся проти двох окупаційних режимів - нацистської Німеччини та радянської Росії, та завершення Другої світової війни не принесло спокою на його землю. Україна була змушена продовжувати боротьбу з радянським режимом, який переслідував та заперечував основне право українського народу жити вільно аж до проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р.

У 2018 р. українські жінки та чоловіки знову змушені захищати територіальну цілісність України від Російської Федерації, яка не поважає міжнародно визнані кордони та основні людські права кожного українця.

"Світовий Конґрес Українців пам'ятає тих, хто пожертвував своїм життям за вільний світ, та висловлює вдячність тим, хто воював і продовжує боротися проти імперіалістичних режимів, які загрожують глобальному миру і стабільності," - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.