СКУ вітає Резолюцію Європейського Парламенту на захист територіальної цілісності України та українських політичних в’язнів

 19-03-2017 18:53 

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає Резолюцію Європейського Парламенту “Українські політичні в’язні та ситуація в Криму” (Резолюція) від 16 березня 2017 р. на захист територіальної цілісності України та українських політичних в’язнів у нелегально окупованому Криму та в Російській Федерації.

Цією Резолюцією Європейський Парламент “Підтримує суверенітет, незалежність, єдність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та рішуче ще раз засуджує нелегальну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь; повністю підтримує тверду і стійку рішучість ЄС і його держав-членів не визнавати цю анексію та підтримує прийняті щодо цього обмежувальні заходи”. Резолюція також наводить факти масштабних злочинів російської окупаційної влади та вимагає звільнення незаконно утримуваних у Криму і в Російській Федерації українських політичних в’язнів і припинення будь‑яких подальших переслідувань.

“Світовий Конґрес Українців відзначає своєчасність Резолюції “Українські політичні в’язні та ситуація в Криму”, яка ще раз засвідчує важливу підтримку Європейським Парламентом народу України в боротьбі з імперськими діями Російської Федерації, які загрожують миру і стабільності в світі,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.