Світовий Конґрес Українців закликає і далі відстоювати повернення Україні нелегально окупованого Криму та протистояти російській агресії

 19-03-2017 17:22 


18 березня 2017 р. виповнюється три роки з того часу, як Російська Федерація, зухвало порушивши міжнародне право, нелегально окупувала Крим, невід’ємну частину території Української держави, а відтак розгорнула військові дії на Сході України.

Міжнародне співтовариство рішуче засудило ці агресорські дії Російської Федерації та її грубі порушення людських прав і основних свобод, переслідування і ув’язнення українців, кримських татар і проукраїнського населення на тимчасово окупованих територіях та невпинні і щодалі більш активні збройні атаки всупереч Мінським домовленостям на Донбасі, які продовжують забирати життя невинних українських чоловіків, жінок і дітей.

“Світовий Конґрес Українців наголошує на дуже серйозній загрозі російського імперіалізму для миру і стабільності в світі та закликає міжнародне співтовариство і далі невідступно відстоювати повернення Україні нелегально окупованого Криму та територіальну цілісність України, яка сьогодні є форпостом, що стримує просування агресії Російської Федерації на Захід,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.