О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Як Україна може вступити до НАТО під час війни: у США знайшли рішення

 23-05-2020 22:56 


Наразі Україна фактично не може стати членом НАТО, оскільки в її складі є окуповані Росією території – Крим та частина Донбасу. Втім у США запропонували варіант, як обійти Північноатлантичний договір.


Нині Україна не може вступити до НАТО через 5 статтю договору, підкреслив ексспецпредставник Держдепу США в Україні Курт Волкер під час Київського безпекового форуму.

Цікаво Скільки українців підтримують інтеграцію з ЄС та вступ у НАТО: опитування

Ця стаття передбачає колективний захист. Члени Альянсу визначають напад на одного з них, як напад на них усіх. Таким чином кожна з країн повинна силою захищати свого партнера.

У випадку з Україною НАТО мало б вступити у війну з Росією, аж до звільнення Криму та Донбасу. До такого глибокого конфлікту Альянс наразі не готовий.

Він запропонував розпочати вступ України до Північноатлантичного альянсу, не застосовуючи 5 статтю щодо нашої держави. Тобто НАТО не ітиме силою на Росію.


Ми зобов'язуємося першими не застосовувати силу і підтримуватимемо лише мирну реінтеграцію цих територій та відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити до НАТО. Це має позбавити Росію стимулів щодо продовження окупації цих територій,
– заявив Курт Волкер.

У цьому випадку він говорив не лише про Україну, а й про дві інші країни, що є партнерами НАТО, але частина їхньої території окупована Росією:
•Молдова – Придністров'я,
•Грузія – Абхазія та Південна Осетія.

Шлях України до НАТО: коротко
•Відносини України та Північноатлантичного альянсу розпочалися у далекому 1992 році, коли наша держава вступила до Ради північноатлантичного співробітництва;
•у 1994 році ми приєдналися до програми "Партнерство заради миру";
•у 1997 Україна стала "особливим партнером" НАТО;
•2004 рік – Україна починає брати участь у миротворчих операціях НАТО (нині ми єдина така держава серед не членів Альянсу);
•2008 рік – на Бухарестському саміті схвалили декларацію про те, що Україна у майбутньому стане членом НАТО. Коли – невідомо;
•2019 рік – Україна звернулася до НАТО щодо партнерства розширених можливостей.


Василь Денисюк


рейтинг: 24
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: