О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


«Новачок» у тумані

 17-03-2018 23:45 

Реакція російських офіційних осіб на скандал з отруєнням Сергія Скрипаля та його дочки виходить далеко за рамки пристойності. Після того, як британський міністр оборони закликав Росію «піти і заткнутися», офіційний представник Міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков, відомий своїм рідкісним інтелектом, дав йому гнівну одповідь: «Риторика базарної хабалки, продемонстрована сьогодні главою британського Міноборони Гевіном Вільямсоном, чудово характеризує крайній ступінь його інтелектуальної імпотенції. Все це лише підтверджує не тільки нікчемність всіх звинувачень Лондона на адресу Росії, які ми чуємо останні кілька років, але і повну нікчемність самих «обвинувачів» ». І додав, що Британія давно перетворилася на гніздо для перебіжчиків і різного роду контор для виробництва фейкових сенсацій, тому до настільки ж фейкових звинувачень на адресу Росії у росіян давно з'явився імунітет. А ще звинуватив британського міністра у профнепридатності: «Що стосується хамських висловлювань британського міністра оборони на адресу Росії, то за відсутності реальних результатів службової діяльності, мабуть, тільки вони самі й залишилися в арсеналі Збройних сил Її Величності».

Ну, яку майстерність демонструє російська армія, ми вже переконалися в Сирії, де росіян вистачає тільки на неприцільне бомбардування міст з неминучими численними жертвами серед мирного населення, а зустріч із серйозним противником закінчується катастрофою. Що ж, це старий пропагандистський прийом - приписувати противнику, реальному або потенційному, свої власні недоліки. А коли по суті сказати нічого, залишається тільки сваритися в базарно-блатній манері.

Але що цікаво, навіть ті, хто представляє у Росії ліберальний спектр думок, не хочуть остаточно повірити, що наказ про отруєння Скрипаля віддав сам Путін, хоча інший варіант просто не проглядається – адже «Новачок» ні в аптеці, ні у військторзі не купиш. Так, відомий військовий оглядач Олександр Гольц, виступаючи на «Євроньюс», висловив упевненість у тому, що Путіну скандал з отруєнням Скрипаля був зовсім не потрібний. Вибори він і так виграє, а подальше погіршення відносин із Заходом ні до чого. Вони і так досягли найнижчої точки. І Гольц висловив припущення, що, мовляв, хтось інший міг грати свою гру проти Путіна і отруїв Скрипаля, щоб підставити президента, у якого дійсно вбивати екс-полковника ГРУ ніяких видимих причин не було. Гольц навіть нагадав, що за часів СРСР радянські спецслужби ніколи не здійснювали замахів на зрадників і ворогів напередодні важливих політичних подій, до яких, безумовно, відносяться президентські вибори.

Припущення Гольця по-своєму чудове. Розвиваючи його, треба допустити, що Медведєв і Сєчін нарешті змовилися проти Путіна, залучили до змови голів ФСБ і СВР і, ймовірно, також - МВС і Міноборони. А замах на Скрипаля - це сигнал до початку останнього етапу підготовки перевороту, який має відбутися або в самий переддень виборів, або одразу після. Якщо це так, то за життя Володимира Володимировича стає боязно.

Ймовірно, Олександр Матвійович усвідомив усю безглуздість свого припущення і в своєму блозі 16 березня висловився обережніше: «Не впевнений, що отруєння Сергія Скрипаля та його дочки спеціально підігнали до виборів. Але за стилістикою це точне продовження послання президента Федеральним зборам, а також західним «партнерам» і тим, хто зміг сховатися за кордоном. «Ви нас не чули - почуйте нас тепер». Не злякалися російських ракет на пердячій ядерній парі, отримаєте ідеальну отруйну речовину «Новачок». Всіх, хто не хоче з нами конструктивно розмовляти, - дістанемо отрутою». Думка правильна, але як це поєднувати з тим, що отруєння не присвячене виборам? Невже не могли почекати з усуненням нешкідливого шпигуна-пенсіонера, який володіє секретами, в кращому випадку,15-річної давнини, хоча б до путінської інавгурації?

В тому то і справа, що гучне отруєння з легко прораховуваними заходами приурочили саме до виборів. А Скрипаля вибрали на роль показової жертви тільки через його доступність – особа без охорони, до того ж не побоюється за своє життя, бо потрапив до Англії після помилування і за шпигунським обміном.

Ксенія Собчак начебто не сумнівається в «російському сліді» у справі Скрипаля, хоча прямо про відповідальність Путіна і не говорить. Але британські санкції засуджує: «Чому після отруєння Литвиненка не було ніяких ультиматумів до Росії, а зараз, коли політична ситуація змінилася, до цього випадку підходять зовсім по-іншому?.. Продеклароване Терезою Мей рішення дуже жорстке... Я думаю, що ЄС, Велика Британія, США повинні карати людей, які працюють в уряді, тих, які відповідальні за війни, які веде Росія в різних частинах світу, але не потрібно карати народ».

Але якщо злочинний президент, який використовує кошти держави для своїх злочинів, то і державу доводиться визнати злочинною, а тоді санкції проти його громадян, не тільки наближених до Путіна, стають неминучі. Просто росіяни, навіть опозиційно налаштовані, бояться подивитися правді в очі і визнати, що за застосуванням бойової отруйної речовини в Англії вочевидь стояла перша особа держави.

І Москва вже намагалася, нехай і з деяким запізненням, вкинути низку фейкових версій, щоб відвернути увагу від справжніх архітекторів отруєння. Тут і припущення, що справжньою метою отруйників була дочка Скрипаля Юлія, яку приревнувала подруга, і твердження, ніби «Новачка» виготовили в Англії і що скандал зі Скрипалем - лише привід для британської влади відвернути увагу від проблем брексіта, і гучна заява екс-начальника ГРУ Федора Ладигіна про те, що його служба «ніколи не займалася такими мерзенними дурницями, які нашій країні зараз у Великій Британії намагаються приписати». Але в Англії поки що не говорили, чиїх рук це справа, ГРУ і ФСБ, і твердження Ладигіна більше схоже на випадок, коли на злодієві шапка горить.

Цілком імовірно, що і версія The Telegraph про те, що отрута була підкинута в речі дочки Скрипаля Юлії, яка 3 березня прилетіла з Москви до Лондона, в кінцевому рахунку сходить до кремлівських пропагандистів. Адже цю версію досить легко спростувати. Виходить, що отрута проявила свою дію більш ніж через добу після того, як її могли підкинути в Москві. Подібне здається неймовірним, а спростування цієї версії дозволить російським пропагандистам стверджувати, що ОР взагалі не могла бути доставлена з Москви. Щоправда, не можна виключати, що версія з валізою Юлії дійсно виходить від британських спецслужб, які таким чином хочуть дезорієнтувати можливих співучасників отруєння, які ще залишаються в Англії.


Борис СОКОЛОВ, професор, Москва,  /day.kyiv.ua/uk/blog/polityka/novachok-u-tumani


рейтинг: 40
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: