О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


ПЦ КП розсекретили тих, хто подав позов в ДБР на Порошенка

 26-06-2020 23:24 

П’ятого президента Петра Порошенка хочуть звинуватити у розпалюванні релігійної ворожнечі через створення Православної Церкви України та сприяння в отриманні Томосу.

За чиєю заявою було порушено “томосну справу” достовірних відомостей не було. ЗМІ припускали, що ініціатором позову міг бути владика Філарет.

Журналісти 5 каналу провели своє розслідування і вийшли на "замовника" позову проти Петра Порошенка, який, як виявилося, тягнеться ще з 2019 року.

Розкрив секрет Олександр Шмуригін, священник Володимирського кафедрального собору ПЦУ.

“Це не Патріарх подавав. Ми раніше судилися із Мінкультом про те, що незаконно скасували юридичну особу Київської Патріархії. А от щодо Петра Порошенка, то це була скарга від парафіян Київського Патріархату з Одеси про порушення їх прав”, – повідомив священник.

Виявилися, що "ображені парафіяни-позивачі" – це бунтарі з храму Різдва Христового.
У березні 2019 року вони не поділили парафію. Після створення ПЦУ храм та його священники перейшли до ПЦУ. Однак священик Віталій Сеник вирішив залишитися в ліквідованій УПЦ КП та відроджувати її в Одесі. Почалися конфлікти.

О. Віталій Сеник разом з кількома парафіянами і сином, місцевим депутатом-опоблоківцем, тепер домагається відновлення невизнаного Київського Патріархату.

У телефонній розмові Віталій Сеник підтвердив 5 каналу, що стосунок до заяви в СБУ має, однак від інтерв'ю відмовився.

В ПЦУ називають усі ці події - "технологією по розвалу Церкви зсередини”.

Речник Київської Митрополії ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) єдиним логічним розв'язком цієї справи вважає її закриття.

Релігієзнавець Віктор Єленський переконаний, що ця справа має 2 варіани розв'язку. З одного боку вона безперспективна, а з іншого - може дуже сильно мобілізувати всіх тих, хто дорожить духовною незалежністю України”.

Новий міністр культури України Олександр Ткаченко вважає: “Питання не в Томосі, а питання в тому, що процес політизується, як, на жаль, іноді з боку Церкви, а іноді з боку політиків. Думаю, історія цієї справи буде дуже коротка”


https://risu.ua/v-upc-kp-rozsekretili-tih-hto-podav-pozov-v-dbr-na-poroshenka_n109415


рейтинг: 9
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: