О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Рейтинги політичних партій: перспективи у Києві

 25-04-2016 20:24 

Дослідження від 04.04.2016 р.
1. Партійно-політичні сегменти і електоральні втрати в них при 5%-му бар’єрі:

Влада:


БПП 10,1% + НФ 2,8% = 12,9% округлено 13% Формально втрати 3%, реально немає, бо НФ більше у виборах за списками брати участь не буде, і дітися його виборцям, крім як у БПП, нікуди;

Колишня влада та її м’яка периферія, вона ж – периферія теперішньої влади - білячиновницько-біляпідприємницькі фракції аж до політично малозаангажованих прагматичних щодо властей бізнес-персонажів (в умовах Києва це більш-менш єдиний сегмент): Опоблок 3,7% + Сильна Україна 2,6% (думаю, здебільшого ті, хто не розібрався, що це Тигіпко; але під вибори розберуться) +Єдність 2% + Аграрна партія 1,2% + Нова держава Симоненка 1% + Відродження 0,7% + Наш край 0,6% = 11,8% округлено 12%

Відсоток наче і немалий, проте власне електоральна ніша тут не менша ніж 20-25% і аж до 30% (див. слайд 10). З них власне «регіоналів» під 6%, тобто до ¼ (і це лише тих, хто призналися). Схоже, більш послідовним прихильникам цього політико-ідеологічного напрямку не подобається поточна реальність і попередня поразка, і значна частина їх просто не піде на вибори; у решти як не було гідної довіри нейтральнувато-прагматичної солідної консервативної чиновницько-підприємницької партії великого капіталу, так і немає, і голосувати їм ні за кого. У підсумку, якби йшлося лише про Київ, то усі голоси цього сегменту – 11,8% - було б втрачено. Але оскільки можна впевнено прогнозувати проходження Опоблоком бар’єру на загальнонаціональному рівні (щодо Відродження є сумніви, і тому ми ним знехтуємо, та і його 0,7% погоди не робить), то втрати по цьому сегменту становитимуть 2/3, тобто 8,1%.
Соціал-націонал-популістські білядемократично-лідерські парламентські партії авторитарних народних заступників (або як ще можна звести в одну категорію, як назвати – а вони очевидно близькі політично та ідеологічно, за практикою і риторикою, за цільовими групами тощо) «Батьківщину» Ю.Тимошенко та Радикальну партію Ляшка? Пропозиції приймаються) – дуже солідний сегмент Київського електорату – ¼! – стільки ж, скільки обидва попередніх, разом узяті: «Батьківщина» 15,5% (знову, втретє за свою історію, лідер політичних симпатій столиці) + РПЛяшка 9,2% = 24,7% округлено 25%. Втрати у цьому сегменті відсутні.


Втім, строго кажучи, ідеологічно та світоглядно до цього сегменту належить і низка «нових» «малих» «демократичних» партій, як от партії Капліна чи Берези чи навіть УКРОП. Проте, не випускаючи це з поля уваги, все ж виходитимемо з того, що поточне політичне сприйняття цих партій виборцем і позиціонування є на сьогодні чинником вагомішим і визначальним для розгляду їх у сегменті «нові промайданні проекти».

Заважимо також, що своїй підтримці виборцями обидві партії сектору завдячують тому, що є «виконуючими обов’язки» лівих з їхніми соціальними пріоритетами в умовах повної відсутності в Україні власне лівих.

Націонал-радикали і «військова опозиція»: «Свобода» 3,5% + «Правий сектор» 3,3% + Рух Яроша 2,7%. = 9,5% Втрати 9,5%, тобто усього. Сумна картинка. Як кажуть преферансисти, «нєт повєсті пєчальнєй в етом мірє, чем козирі 4 на 4»  Звісно, вона буде іншою у разі проходження «Свободою» бар’єру у загальнонаціональному масштабі. Але в тому-то і справа, що отримані цифри є досить серйозною заявкою на непроходження партсписком «Свободи» до ВР по всій країні. Або вони домовляться, або хтось кудись прибере рух Яроша, або у «Свободи» сумні перспективи – друге поспіль непотрапляння до ВР пережити їй як політичній силі буде непросто.

Нові промайданні проекти громадської опозиції «знизу», від прагматиків до радикалів, від реформаторів до революціонерів: Самопоміч 11,1% + Громадянська позиція 3,4% + Укроп 2,4% + Партія рішучих громадян 2,2% + Демальянс 1,5% + Народний контроль 1,1% + Сила людей 0,6% + Партія простих людей С.Капліна 0,3% (мало поки що простих людей є у Капліна у власності) = 22,6% округлено 23%. Втрати – дуже відчутні: ½ = половина = 11,5%.

Як бачимо, сегмент значний – теж майже 1/4 усіх виборців, але вельми невдало і хаотично заповнений здебільшого слабкими і непереконливими політичними формами. Це має своєю основою триваючу, хоч і не настільки тотальну, як у недавньому минулому, моральну і організаційну недозрілість середнього класу та дрібно-середнього бізнесу та, отже, їхню нездатність витворити сталі нелокальні ефективні політичні утворення; це має своїми наслідками: 1) сегмент мав би бути значно більшим – див. слайд 10, особливо із урахуванням того¸що для 1/3 прихильників Самопомочі ця партія уособлює політично нейтральних підприємців-прагматиків; отже, значна частина «радикально-майданних» киян, незадоволених чинною владою, не має за кого голосувати; 2)але і половина наявних голосів у цьому сегменті пропадає внаслідок партійної роздробленості.

Нарешті, майже 1/5 киян, – 18,5% - що не відмовляються йти на вибори, не визначилась із партійними симпатіями або підтримають «іншу партію».

2. Повні партійно-політичні сегменти

Це – нехитрий арифметичний продукт розподілу по партійно-політичних сегментах 2х останніх категорій виборців: тих, що не визначились, і тих, хто за іншу партію – двомірні розподіли відповідей на пропоновані питання дозволяють виконати це завдання із задовільною точністю.


Влада 13,8% втрат немає

Колишня влада і бізнес-бюрократ-прагматики 20.2% (з них власне колишня влада 6%), втрати 14,3%

Націонал-соціал-популісти 24,9%, втрат немає

Націонал-радикали і «військова опозиція» 9,7%, втрати 9,7%

Нові промайданні проекти «громадської опозиції» 31,4%, втрати 16%


3. Реальний партійно-політичний розклад:

Як бачимо, втрачається 40% голосів, тобто 2/5. Отже, бонус переможцям, тобто тим, котрі пройшли 5% бар’єр по країні, буде, як і на попередніх виборах до Київради, дуже великим: +2/3. Звісно, шанс пройти бар’єр мають, як уже зазначалося, ще «Свобода» і, можливо, «Відродження», і тоді, звісно, розрахунки будуть трохи іншими. Несподіваним чинником може стати і проект Саакашвілі, що «відкусить» декілька %% від владної ніші і у 2-3 рази більше – із ніші майданної опозиції, чим суттєво підвищить ККД реалізації цього політико-електорального сегменту.

А без урахування усіх цих можливостей реальний розклад політико-електоральних сегментів виглядає – особливо у округленому до цілих вигляді - просто:

Влада 22% - усе БПП

Колишня влада і бізнес-бюрократ-прагматики 10% - або усе Опоблок, або Опоблок і Відродження

Націонал-соціал-популісти 42%, з них Батьківщина 26,5%, РПЛяшка 15,5%

Нові промайданні проекти «громадської опозиції» 26%, очевидно, усе «Самопоміч».


Отже, поточний реальний рейтинг партійних ніш по Києву:

«Батьківщина» - 26,5%
«Самопоміч» - 26,1%
Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 22,1%
Радикальна партія Ляшка - 15,5%
Опоблок - 9,8%Дослідницький центр «Імідж-контроль» заснований в 2000 році. Спеціалізується на соціологічних опитуваннях і на всіх формах електоральних досліджень. Має всеукраїнську мережу інтерв’юерів. На базі центру розроблений інноваційний метод дослідження ExpressPoll. На сьогоднішній день центр має ексклюзивне право на використання цієї технології. Це дослідження було проведене за власний рахунок в рамках публічної презентації цього методу.


Юрий Бауман,  politikan.com.ua/3/0/0/223582.htm


рейтинг: 29
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: