О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


6 червня 2017 року відбулася профанація та фальсифікація Установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при Київській міській державній адміністрації на період 2017-2019 років

 13-06-2017 22:45 

6 червня 2017 року в приміщенні ПАТ «Київпроект» (ІІ поверх, зал засідань) за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 16-22 відбулися так звані Установчі збори формування нового складу Громадської ради (ГР) при Київській міській державній адміністрації (КМДА) на період 2017 – 2019 років. Фактично ці збори стали першими в місті з обрання цих рад при місцевих державних адміністраціях і вони відкривали своєрідні перегони у їх проведенні. Підготовка цих Установчих зборів викликала нечуваний до цього ажіотаж серед організацій громадянського суспільства (ОГС) і вже на рівні формування ініціативної групи відбулися численні правопорушення, про що свідчить складена кількома членами чинної на цей час Громадської ради при КМДА (2015-2017 років) інформаційна довідка (додається).

Розклад сил на ці збори можна умовна розділити на 2 табори – провладний та демократично – опозиційний, основу якого, як це не дивно, склали члени чинної Громадської ради та деякі демократично зорієнтовані ОГС. Представники першого табору, як засвідчив сам хід проведення зборів, були вороже налаштовані до представників інших поглядів і це було неприємно спостерігати, хоча для нас з демократичного табору така їх поведінка була очікуваною.
Офіційний протокол Установчих зборів розміщено на Інтернет-порталі КМДА за посиланням: https://kievcity.gov.ua/files/2017/6/9/ProtocolUZ-06062017.pdf, який я уважно проаналізував як їх учасник.

Установчі збори розпочалися о 10 год. і було зареєстровано 402 їх учасника. Офіційний протокол цього не зафіксував. Перше правопорушення почалося з того, що зразу рішенням учасників зборів в порушення конституційного права будь-якого киянина вільно зайти на це засідання пропозиція представників демократичного табору з реалізації цього права не пройшла. 2 учасника зборів звернулися до голови ініціативної групи дозволити перебути в актовій залі під час їх проведення усіх бажаючим особам без мандатів. Реакція провладного табору було жорсткою – 329 осіб висловилося проти Аргумент представників провладного табору був простий – цього не можна робити через те, що зал розрахований на 500 місць і місць для вільних слухачів не вистачить для їх участі. Насправді це не було аргументом, бо не так вже й багато людей хотіли побачити проведення зазначених зборів і у разі свого бажання вони могли постояти у проходах залу, а було бажання не мати свідків бєзпрєдєлу і авторитарного ведення їх ведення.

Після цього за пропозицією голови ініціативної групи Назаренка Б.С. одноголосно було підтримана пропозиція закрити реєстрацію і розпочати збори, яка була прийнята приблизно о 10.08.

Голова ініціативної групи запропонував обрати лічильну комісію, склад якої організаторами був попередньо підготовлений і мав на меті надавати їм потрібні цифри можливо всупереч реальному голосуванню. Але з демократичного боку була також домовленість його представникам активно пропонувати себе і самим увійти до її складу для недопущення можливих махінацій при підрахунку голосів. Було висунуто 4 пропозиції щодо кількісного складу 22, 33, 42 і 14 осіб, за який проголосували відповідно за 22, 240, 59 та 14 учасників зборів.

Представником демократичного табору Хмеловським В.Г. цифра у 42 особи пояснювалася простою арифметикою – по 2 особи на кожний з 21 ряду зали, але вона не пройшла. Приблизно о 10.20 був затверджений кількісний склад у 33 особи, що повністю відповідав інтересам провладного табору. Але за рахунок активної участі представників демократичного табору цей сценарій не пройшов і лічильна комісія врешті-решт за результатами особистого бажання була сформована у чисельністю у 40 осіб. Разом з тим до зборів продовжували підходи учасники зборів і приблизно о 10.34 було відведено риску у їх реєстрації – 424 особи. Офіційний протокол не зафіксував цей перебіг, хоча мав б його показувати. Після інформування присутніх учасників про остаточну цифру зареєстрованих учасників зборів на вимогу деяких учасників цей персональний склад був зачитаний головою ініціативної групи і за його пропозицією одноголосно був затверджений кілька хвилинами пізніше – о 10.37. І тоді у цей момент мені здалося, що нам вдасться зламати сценарій наших опонентів. Але пізніше не так сталося, як нам того хотілося.

Лічильна комісія після цього зібралася прямо на сцені і провела голосування по кандидатурам її голови та секретаря. З 2-х кандидатур було обрано Оніщенко Дмитра Миколайовча (10 за), а його опонента при обрані її голови Кудрейка О.М. – секретарем комісії. Представляв на трибуні її роботу голова комісії Оніщенко Д.М. Приблизно о 11.20 цей протокол Лічильної комісії за пропозицією голови ініціативної групи було затверджено 356 голосами присутніх учасників зборів і вона розпочала свою діяльність. Але в офіційному протоколі зборів цифри про затвердження протоколу комісії №1 немає. Натомість більше - голова ініціативної групи згідно з ним начебто поінформував присутніх учасників про результати роботи лічильної комісії, чого взагалі не було. Тому такий запис є не лише неправдою, а фальсифікацією в цій частині реального проведення зборів.

Наступним питанням стало вибори голови Установчих зборів.
Голова ініціативної групи запропонував учасникам висунути кандидатури на зазначене обрання і учасниками було сформовано 3 претендента на головуючого зборів саме в такій послідовності - Марієн Ігор Степанович, Назаренко Богдан Станіславович, Циганок Володимир Леонідович. І знову у офіційному протоколі маємо невірне розташування прізвищ на цю посаду – перший кандидат у ньому чомусь записаний другим, що вкотре не відповідає реальному проведенню зборів.

Потім постало питання визначення принципу голосування за голову зборів Перша пропозиція була висунута представниками демократичного табору – голосування більшістю, а друга від провладного табору - голосування за рейтинговим принципом. В офіційному протоколі чомусь все записано навпаки, що свідчить про невідповідність його реальному проведенню цих зборів. Зрозуміло, через меншість представників демократичної опозиції до представників провладного табору перша пропозиція набрала 103 голоси, а друга 304 голоси. До речі, у подальшому представники провладної групи голосували із значно меншими цифрами.

Головуючий зборів після певної полеміки з учасниками зборів визначив 3 хв. виступу кожному претенденту на ці посади, що було підтримано більшістю присутніх учасників зборів. Але ці виступи не мало жодного сенсу, бо представники провладного табору були налаштовані на свій сценарій та свого представника – Назаренка Б.С. і представника демократичної опозиції почути реально не бажали. А в офіційному протоколі результатів голосування цього моменту зборів та змісту виступу претендентів на їх голову знову не має.

Викладені в офіційному протоколі результати голосування відповідають дійсності. але заради справедливості викладу у наведеній послідовності: Марієн І.С. – 103 голоси, Назаренко Б.С. – 245 голосів і Циганок В.Л. – 50 голосів. Тобто на 12.05 ми отримали голову зборів, який продовжив у такому ж стилі вести це зібрання.

І тут кинулося в очі, правда дещо пізніше, кілька правопорушень.

Згідно з Порядком проведення цих зборів, затвердженого рішенням ініціативної групи 30.05.2017 (протокол № 2) і розданого усім учасникам зборів, надаю дослівно наступні речення:
«Голова лічильної комісії проводить вибори Голови установчих зборів.


Голова лічильної комісії або призначений ним член комісії вносить кандидатури в лист для голосування. Після завершення висування кандидатур на Голову установчих зборів Голова лічильної комісії зачитує весь перелік висунутих кандидатур. Проходить рейтингове голосування.».

В порушення цих норм голова ініціативної групи … провів ці вибори і повністю переобрав на себе функції голови лічильної комісії в цій частини проведення зборів. Виходить досить кумедна ситуація: голова ініціативної групи сам себе переобрав через своїх прихильників … на голову зборів. А друге порушення полягає у тому, що головування відбувалося мандатами, а не спеціальними листами для голосування. Мало місце відкрите, а не таємне голосування. Якщо голова зборів бажав змінити вид голосування, він повинен був поставити відповідну пропозицію на розсуд їх учасників, а цього не було зроблено. Перше голосування провладній групі простіше було проводити під своїм контролем, а ось з голосуванням за листами треба витратити купу часу та паперів і вона могла отримати неконтрольовані результати. Тобто, таке обрання слід вважати незаконним, але від цього не легше.

Обраний голова Установчих зборів відповідно до законодавства запропонував присутнім обрати секретарем зборів Котлякову Ларису Степанівну і за її згоди вона отримала більшість у 253 голоси. Альтернативна кандидатура Циганка В.Л. набрала всього 91 голос і, зрозуміла, не пройшла. В цій частині проведення зборів офіційний протокол відповідає дійсності, але вкотре не обійшлось без неточностей. У ньому чомусь змішано і рейтингове голосування і голосування більшістю за обрання секретаря зборів, але головою зборів на розгляд його учасників жодної такої пропозиції не вносилося.

Далі голова зборів Назаренко Б.С. згадав, що все ж таки треба проголосувати за порядок денний. Правда, ця позиція пролунала … після вичерпання пункту першого розданого учасників зборів порядку денного. І здавалося, що у офіційному протоколі треба було так і відмітити, але представники провладної групи чудово розуміли, що цього не треба записувати проти самих себе. Адже вказане правопорушення є суттєвим і працює проти них. О 12.18 308 учасників зборів проголосували за його прийняття. Розуміючи незручність цієї ситуації несподівано на Інтернет-порталі КМДА у розділі «Формування Громадської ради при КМДА на 2017-2019 роки» підрубрики «Діяльність Громадської ради у 2017-2019 роках» рубрики «Громадська рада» дивним чином зникло запрошення взяти в Установчих зборах з орієнтовним переліком питань для розгляду його учасниками. Якщо працівники департаменту суспільних комунікацій КМДА вважали, що у такий спосіб можна ввести в оману тих, хто заходить до вказаного розділу, то у певній мірі їм це вдалося. Але ж учасники зборів отримали паперовий екземпляр і нам є що зрівнювати.

Далі голова зборів усно виклав учасникам зборів … його Регламент - виступи до 3 хв., запитання до 1 хв. і закінчити збори о 18.00 з можливістю, у разі необхідності, їх продовження, хоча він мав би бути затверджений ініціативною групою або у Порядку проведення установчих зборів чи як окремий документ. Голосування з голосу таких моментів неприпустиме і є черговим порушенням процедури проведення зборів. Офіційний протокол не дозволяє це побачити. Його затвердили більшістю у 290 голосів.

На виконання п.1, хоча це був насправді це мало бути п.2, затвердженого порядку денного виступив голова чинної Громадської ради Калініченко М.В., який у своєму короткому звіті розповів про її діяльність протягом 2015 – 2017 років. Можливо його виступ не був вражаючим, але у цьому винні як його деякі члени, так і влада, яка нічим не допомогла їй у її роботі і уникала цього як могла. Назвати такі взаємовідносини прохолодними, це, мабуть, нічого не сказати. Та це вже факт минулого і тепер побачимо, що буде далі. Пропозицію голови зборів взяти оголошену інформацію до відома підтримали 277 учасників.

Присутність учасників зборів почала різко падати і це стало кидатися в очі. Пристрасті у залі почали посилюватися починаючи приблизно з 12.48 проведення зборів. оскільки попереду постав пункт порядку денного – затвердження кількісного складу нової Громадської ради. Представники демократичного табору почали звертатися до голови зборів з вимогою провести перерахунок присутніх учасників зібрання, але він безпідставно відхилив ці вимоги з посиланням на відсутність такої норми у затвердженому урядовою постановою № 996 від 3 листопада 2010 року із змінами Типовому положенні про громадські ради. Натомість він чомусь вдруге порушив в цій частині відповідну норму Порядку проведення установчих зборів. Тому наведу її дослівно: «Формування нового складу Громадської ради відбувається шляхом рейтингового голосування за осіб, делегованих інститутами громадянського суспільства, які особисто присутні на установчих зборах.». І виконання цієї норми представниками провладної групи дозволило б показати їм свою демократичність, але ми так цього і не побачили..

О 12.50 почалося обговорення кількісного складу майбутньої Громадської ради і висування відповідних пропозицій. Представники демократичного табору продовжували після 13 год. вимагати проведення перерахунку присутніх учасників зібрання, але голова вдруге відхилив можливість його проведення. Учасники від опозиції почали його звинувачувати в узурпації влади, але таки виступи на нього не вплинули. За результатами обговорення учасники зупинилися на 4-х цифрах – 35, 424, 200 і 70 осіб. Голова зборів запропонував проголосувати за ці цифри і 324 учасники зборів приблизно о 13.15 підтримали цю пропозицію. В офіційному протоколі цей момент проведення зборів вкотре не відображений, що є черговим порушенням з боку організаторів при оформленні ними протоколу.

Представники демократичної опозиції зробили третю, хоча і невдалу, спробу добитися перерахунку присутніх учасників зібрання, але голова зборів стояв на своїй позиції і вкотре проігнорував їх протести. Якщо до цього підійти з процедури проведення будь-якого зібрання, то його голова не має права на таку поведінку і повинен чітко сформулювати пропозицію та поставити її на голосування. Але відверта неповага з його боку до представників опозиції була пов’язана з тим, провладній групі треба було досягти свого у будь-який, навіть цинічний та хамський спосіб і вигідним їм результат. Разом з тим помилкою представників демократичного табору стало те, що вони вимагали саме перереєстрації наявних учасників. Формально такої процедури ніде не передбачено при проведенні установчих зборів і тим самим вони давали голові правові підстави самовільно відхиляти цю ініціативу. Наголос наших представників послатися на таку процедуру під час попередніх Установчих зборах з обрання чинної Громадської ради не вплинула на голову зібрання, бо, як мені здалося, воно могло б бути не на їх користь.

Фактично учасники зборів дійшли до головного голосування – якою бути новій Громадській раді: кишеньковою для влади чи відкритою і демократичною для киян та дещо незручною для влади ? Відповідь, на жаль, була невтішною для демократичної опозиції і вона програла своїм опонентам в кращих традиціях минулих злочинних часів, як ми звикли визначати період правління Януковича та його банди. О 13.23 за 35 членів нової Громадської ради проголосувало 219 учасників, зрозуміло, з провладного табору і о 13.35 за 424 членів – лише 153 учасників демократично налаштованих ОГС. Для мене особисто після такого голосування брати участь у голосуванні такої Громадської ради вже не мало жодного сенсу і я вже залишався далі у залі виключно як глядач.

Голова зборів оголосив перерву до 14.15, після якої мало початися голосування за персональний склад нової Громадської ради. І тут відбулося те, що є верхом цинізму і нахабства з боку організаторів зібрання. Зразу на виході всі підряд стали давати в руки підготовлений невідомим мені об’єднанням представників громадянського суспільства «Велика столиця» переліком кандидатів з 35 осіб до складу нової Громадської ради. Це роздавалося усім як своєрідна підказка для потрібного голосування, адже у нормальній ситуації можна знати в обличчя не більше 10 учасників і визначити свідомо вже з більшою кількістю представників просто неможливо. В першу чергу така шпаргалка була підготовлена представникам провладної групи, щоб вони не помилитися при голосуванні. Такі дії по суті перетворили голосування у фарс і більша частина представників демократичної опозиції де-факто стала спостерігачем захоплення провладною групою нової Громадської ради.

Позиції членів опозиції розділилися. Одні її представники не взяли участь у голосуванні, другі взяли бюлетені та не голосували і треті у значній меншості взяли бюлетені і проголосували. Наведу такі цифри – було видано 340 бюлетенів, за результатами голосування 307 бюлетенів були визнані дійсними і 3 бюлетені у кращих традиціях минулих часів були вкинуті невідомими особами, заактовані і визнані недійсними. Тобто, з різних причин 84 особи не взяли участь у голосуванні і 33 особи взяли бюлетені і не проголосували ними за персональний склад нової Громадської ради при КМДА.

Результат голосування став очікуваним – пройшли з значним відривом усі фігуранти розданого списку. При цьому за кожного з них голосували в межах 170 – 220 голосів, а найбільшою цифрою для представника опозиції … стало 20 голосів. Сам підрахунок завершився орієнтовно після 21 год., а збори в цілому фінішували у часі до 22 год. Тобто, ці Установчі збори тривали 13 годин і на 2 годині більше, ніж минулі збори у 2015 році.
За результатами проведення Установчих виборів доводиться робити невтішні висновки.

Установчі збори пройшли скандально і стали продовженням правопорушень з моменту формування провладною групою за підтримки департаменту суспільних комунікацій КМДА ініціативної групи.

Офіційний протокол можна вважати яскравим прикладом фальсифікації, адже у ньому відсутні певні моменти проведення зборів (голосування за перший чисельний склад лічильної комісії, затвердження протоколу № 1 лічильної комісії, голосування за 4 пропозиції кількісного складу самої Громадської ради), змінено реальний перебіг подій при голосуванні за голову зборів, сфальшований порядок денний зборів і навіть було записане те, чого взагалі не мало місце.

Розповсюдження так званих пропозицій Великої столиці з формування персонального складу нової Громадської ради є негідним кроком провладної групи, для якій усі засоби прийнятні у досягненні своєї мети.

Найбільшою новацією з боку провладної групи стало залучення «тітушок» вже не як фізичних осіб, а вже як представників підконтрольних їй ОГС. І це брудне ноу-хау у забезпеченні потрібної їй більшості спрацювало, що стало ударом нижче поясу для демократично зорієнтованих ОГС.

Мені часом взагалі здавалося, що я наче опинився у минулому і десь поруч знаходиться дух Якуновича. І це робиться за сприяння новітньої демократичної влади, що неприпустимо за сьогоднішніх часів. Дуже шкода, що таке дійство не відповідає ідеалам Революції Гідності. Але фарс відбувся і на душі від нього залишився певний смуток.

Демократична частина учасників зборів шокована такою ситуацією, але буде боротися до кінця. Вже 8 червня у канцелярії КМДА вже була зареєстрована перша скарга кількох учасників зборів і судова перспектива щонайменше у вересні стане реальністю для організаторів зборів. А я особисто залишатимуся на боці опозиції та справедливості.

Стаття вийшла дуже велика за своїм обсягом, але інакше не можна було зробити. Ця подія дискредитує владу та частину громадянського суспільства і відповідно потребувала такого детального висвітлення.

Будемо сподіватися на те, що врешті-решт вдасться зупинити рейдерське захоплення Громадської влади і голова КМДА Віталій Кличко прислухається до позиції демократично налаштованих ОГС.


Олександр Чунаєв, делегат Установчих зборів, заступник голови правління та головний редактор веб-сайту КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»
рейтинг: 29
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: