О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Для США примирення з Росією є набагато більш проблематичним, ніж з Північною Кореєю

 24-06-2018 00:13 

Путін просто таки рветься зустрітися з Трампом, а Дональд Трамп з Путіним. Як повідомляє впливове американське видання Bloomberg, президент США Дональд Трамп планує зустрітися з президентом Росії Путіним наступного місяця під час перебування в Європі.

Путіну здається, що зустріч з президентом США одномоментно здатна вирішити усі ті проблеми, які він сам й створив для Російської Федерації анексією Криму та окупацією частини українського Донбасу.

Хоча, звичайно, зустрічі необхідні, але, як би не мріялось російському диктатору, він ніяк не може зрозуміти, що якби навіть президент США Трамп і захотів, то ніяких кардинальних угод ні по Україні, ні по Сирії бути не може. А тим більше, санкції самостійно з Росії він зняти не здатен.

А кулуарні домовленості поділу світу за путінськими політичними лекалами на переговорах тет-а-тет, які складають фантазії кремлівського старця, це ніщо інше, як підміна міжнародних угод, котрі вироблялися шляхом тривалих переговорів і на яких ґрунтується міжнародне право, – це шлях до хаосу.

Сучасний стан справ в світі (кліматичні зміни, ступінь забруднення екології, надексплуатація світових ресурсів сировини та перенаселення планети) потребує необхідності шукати нові шляхи вирішення цих проблем консенснусно, а не кулуарно, і вимагає, як ніколи, неухильного дотримання міжнародних угод і дисципліни.

Президент Дональд Трамп – продукт демократичного суспільства, він заточений на позитив у всьому і з усіма, та наївно вважає що здатен вмовить Путіна дотримуватися міжнародних норм і припинити свою надагресивну поведінку.

Він не розуміє, що Путін – раб кегебешної ідеології, котрий підозрює всіх і вся в змовах особисто проти себе, і для якого утримання влади над Росією довічно, це головне його завдання. Очевидно – якщо б Путін міг бути іншим – Росія б не опинилася б в ізоляції і на дні економічної прірви.

І якщо за Михайла Горбачова поліпшення відносин з Рональдом Рейганом поклало початок змінам усередині СРСР та його лібералізації, то зустріч Трампа й Путіна, і навіть потепління відносин, не обіцяють нічого хорошого для внутрішньої ситуації в Російській Федерації.

Путін збирається тільки посилювати репресивність свого режиму і не має жодного наміру його реформувати. Крім того, Росія не йде на поступки ні в питанні Криму, ні в питанні Донбасу, ні в цілому у відносинах з Україною.

Смисл зустрічі обернеться тільки піаром для Путіна, що не принесе жодної користі, оскільки Росія застигла в своїх реставраційно-імперських потугах, живучи «героїчним» минулим.

Але стратегія і США, і інших країн Заходу зараз розвивається в інший бік, де диктатурі взагалі місця немає. І кремлівський режим залишатиметься світовим ізгоєм доти, поки взагалі не зникне. А Сирія, до речі, це ключ до кончини Російської Федерації, якщо паде режим Асада, то ніякий газ у Москви на Заході взагалі купувати не будуть.

Втім, президенту США Дональду Трампу куди простіше було домовлятися з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином, ніж з російським диктатором Путіним. Оскільки Кім ІІІ, на відміну від Путіна, ніяких воєн та ще з численними жертвами не розв’язував, ніяких чужих територій до свого царства не приєднував, ніяких збитих цивільних літаків на своїй совісті не має та й гібридними інформаційними війнами з втручанням в чужі вибори похвалитися теж не може.

Так що, примирення з Росією для США є набагато більш проблематичним, ніж з Північною Кореєю.

Адже товстенький Кім Чен Ин розуміє, що найменша тріщинка в стіні концтабору, який дістався йому від діда і батька, тут же перетвориться на пролом.

Ситуація в світі є надзвичайно напруженою і поганою. А все погане, як правило, закінчується жахливо. Але краще жахливий кінець Росії, ніж жах без кінця, який постійно продукує Путін, в намаганні підтвердити «ділами» свою нестримну манію величі.

Блог Віктора Каспрука: https://viktorkaspruk.wordpress.com/


Віктор Каспрук


рейтинг: 49
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: