О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Соціалізм FOREWER?

 14-09-2011 22:45 

Місту Южному, що на Одещині, виповнилось 33 роки – стільки ж, скільки Южненському торговельному порту та Южненському хімічному заводу. Власне, місто і будувалось як місце, де житимуть будівельники та працівники цих потужних економічних об’єктів.

Природа довкола – степово-морська… чи як ще сказати? Тобто, птахи співають, троянди цвітуть і якісь чудові розлогі дерева довкола ростуть; степові вітри просто над головою з морським вітрюганом перетинаються,. Можна поласувати недорогими смачними фруктами, неймовірним червоним вином (виробництва знаменитих компаній «Коблево» та «Шабо»)… А над степом, містом і портом – морське повітря, з сіллю, з доданим степовим дурманом…

Саме місто Южне – цікава місцина: з одного боку – порт, величезні крани, пірси, гудки, кораблі; а ми фактично у степу поблизу берега моря, під «ми» варто розуміти саме містечко з його сучасним спортивним центром (де місцеві баскетбольна і гандбольна команди успішно грають у національних турнірах та приймають міжнародні змагання), не менш сучасним готелем при центрі та житловими багатоповерхівками кінця 1970-х – початку 1980-х рр. Ціни у магазинах та кав’ярні при будинку культури заводу повертають у соціалізм: філіжанка кави 2-20 грн., тістечка від 2-х до 3-50 грн. і так далі.

Але місцеві мешканці визнають, що южненський соціалізм добігає кінця: у порту – менеджмент ахматівської компанії System Capital Management, частина пірсів приватизовані, а за хімічний завод точиться боротьба між кількома серйозними олігархами та корпораціями. Южненці через ЗМІ та інтернет уже обізнані з потенційними власниками і слабко вірять, що приватний капітал буде стовідсотково наповнювати міський бюджет, виділяти кошти на розвиток міської інфраструктури тощо. «Оце в офшори гроші перекидають, а ми потім у вигляді грантів чи благодійної допомоги чесно нами ж, работягами, зароблені гроші й отримуємо», - пояснює свою точку зору на «олігархізацію» южненської економіки один з портовиків.

Як житиме Южний далі, сказати важко. Хоча усе частіше місцева влада та пересічні городяни звертаються за консультаціями до західних фондів та консалтингових агенцій: адже степу, вина, фруктів і, звичайно, моря у городян ніхто не забере. А отже, є сенс розвивати туризм, подбати про розбудову відповідної інфраструктури і залучення відповідного людського та фінансового потенціалу під проект. Хотілось би, щоб усі склалось позитивно для Южного та його громади!


Богдана Костюк
рейтинг: 30
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: