О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Дві третини виробленого зерна йдуть на експорт

 21-07-2018 21:52 

Немає в світі країни, яка б так жорстко обділяла свій внутрішній ринок


Що постійно тішило українців, навіть за часів особливих негараздів і аж надто вже тривалої земельної реформи, то це прискорений розвиток рослинництва. Особливо — нарощування обсягів виробництва зернових і олійних культур.

І хоча це відбувалося на шкоду іншим галузям, а найбільше тваринництву, такі підходи сприяли перетворенню України на одного зі світових лідерів експорту зернових культур і соняшникової олії. Сприяли цьому і на подив хороші погодні умови, які дозволяли на тривалий час забути, що значна частина території країни перебуває в зоні ризикованого землеробства. А це у поєднанні з незавершеною земельною реформою, різким скороченням поливного землеробства, тривалим вирішенням багатьох інших питань уже само по собі створює загрозу продовольчій безпеці країни. Схоже, що до рослинницької стабільності нестабільної в цілому країни звикли і наші торговельні партнери, які із завидною постійністю щорічно імпортують з України не менш як 40 млн т зерна. Що становить ні багато ні мало приблизно дві третини від виробленого. Але в новому маркетинговому році, що розпочався з 1 липня, у зв'язку з несприятливим збігом обставин, звична стабільність може дати збій. І будуть потрібні зважені рішення, щоб не підвести торговельних партнерів і водночас не перестаратися у вивезенні зерна, в якому дедалі більше зростає потреба на внутрішньому ринку.

Скромні намолоти експорту не завада...

Спостережливі експерти зазначають, що світові ціни на продовольчу пшеницю цьогорічного врожаю мають явну тенденцію до прискореного зростання. За останні тижні ціна її продажу зросла на 12,5%, тобто за тонну продовольчої пшениці платять у середньому на 25 дол. більше. Створюється можливість переломити негативну тенденцію, характерну для останніх кількох років, коли обсяги експорту зерна з України зростають, а доходи скорочуються. Але зі зростанням можливостей зростає і загроза. Підвищення світових цін на продовольчу пшеницю може стати непереборною спокусою для того, щоб відправити на експорт більше високоякісного зерна на шкоду продовольчій безпеці країни.

https://dt.ua/business/dvi-tretini-viroblenogo-zerna-ydut-na-eksport-283556_.html


Єліанд Гоцуєнко,  https://dt.ua/business/dvi-tretini-viroblenogo-zerna-ydut-na-eksport-283556_.html


рейтинг: 10
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: