О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


У Полтаві 27-29 травня відбудеться міжнародний кінофестиваль

 23-05-2016 23:22 

У Франції щороку проводиться 365 кінофестивалів – великих і малих, з яких, звісно, найвідоміший – Канський. Скільки кінофестивалів відбувається в Україні, ніхто не підраховував. Однак цього року їх точно побільшає на ще один: 27-29 травня у Полтаві відбудеться міжнародний кінофестиваль документального та історичного кіно. Ідея його проведення виникла у відомого полтавського художника, драматурга, члена Гільдії кінорежисерів України Олега Мінгальова та ісландця, члена Міжнародної асоціації кінорежисерів Ейнара Тора, котрі й стали співдиректорами заходу. Познайомилися вони з паном Олегом у Лондоні ще 1999 року. А торік Ейнар знімав фільм про Миргород і його лікувальну воду.

Про майбутній кінофестиваль розмовляємо з Олегом Мінгальовим та Ейнаром Тором.

- Пане Олеже, наскільки мені відомо, спочатку місцем проведення фестивалю був визначений курортний Миргород?

О.М. – Так, такої домовленості ми досягли з миргородським міським головою Сергієм Соломахою. Але місяць тому він сказав, що їм не до фестивалю, бо фінансову діяльність міськвиконкому перевіряє прокуратура. Тож терміново довелося переорієнтовуватися на Полтаву, шукати спонсорів, провести кастинг з відбору волонтерів зі знанням англійської мови.

- Хто підтримав ідею проведення міжнародного кінофестивалю?

Е.Т.: Насамперед цю ідею підтримав Ісландський кіноцентр, який запропонував шорт-лист восьми найкращих фільмів ісландських та американських кінорежисерів про природу, історію, мистецтво й характер ісландців, екологічні проблеми нашої країни, підготував синопсиси (короткий опис) фільмів. На фестиваль подані фільми й українських режисерів. Зрозуміло, що з першого разу зробити кінофестиваль супервідомим і престижним дуже важко. Але незважаючи на це Ісландський кіноцентр зважився взяти найактивнішу участь у кінофестивалі. Це, мабуть, у характері наших предків – вікінгів, котрі відкрили чимало нових земель. Зараз ми хочемо відкрити для себе Україну, вона нам цікава. Адже в роки моєї молодості ісландці не розрізняли Україну, Молдову чи Білорусь, для нас то все було Радянським Союзом.

О.М.: - Велику підтримку у вирішення організаційних питань та промоції фестивалю надає нам Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Котляревського.

– Пане Ейнаре, які ваші враження від перебування в Україні?

Е.Т.: - Я вже тут вдруге й відчуваю себе наче вдома. Мені дуже подобається природа вашої країни, її міста. До речі, Полтава дуже схожа на Рейк’явік, таке ж невелике й затишне місто. Навіть запах повітря такий же. Натуральна органічна їжа теж подібна до ісландської. Та й ментальністю українці, на мою думку, також схожі на ісландців. Мені дуже імпонує, що українці, як і наш народ, бережуть свої давні, дохристиянські народні звичаї й традиції. Українські дівчата й жінки дуже гарні!

- Де проходитиме кінофестиваль?

О.М.: - Дійство відбуватиметься в 4D-кінотеатрі «Київ» (5 поверх ТРЦ «Київ», вул.Зіньківська, 6/1А).

- Хто входить до складу журі міжнародного кінофестивалю?

О.М.: - Очолюю журі я. Мені допомагатимуть оцінювати фільми Тетяна Ретівова – громадянка США, директор київського видавництва «Каяла» та артлітсалону «Бриколаж»; Карлос Джао Корейя – професор філософії Лісабонського університету; Рашид Бакаї - доктор соціології з Марокко та Людмила Стельмах (Кучеренко) – відома полтавська журналістка, президент Полтавського обласного медіа-клубу. До речі, Карлос Джао Корейя 27 травня в Полтавській державній аграрній академії прочитає лекцію на тему: «Що таке мистецтво?» Вхід вільний, початок о 9.30.

- Яке надзавдання ви ставите перед собою, проводячи фестиваль?

Е.Т.: - Хочемо створити неповторну творчу атмосферу, щоб полтавські глядачі й гості фестивалю приємно і з користю провели час.
О.М.: - Мені дуже хочеться щоб Полтаву в світі знали не лише через Полтавську битву 1709 року, а й як один з європейських культурних центрів, таких, як Львів, Одеса, де проводяться міжнародні кінофестивалі. Хочемо зробити кінофестиваль щорічним, популярним, щоб кожен рік розширювалася географія країн, звідки на нього подаються роботи, хочемо мати досвід спілкування з місцевими елітами – культурною, бізнесовою, а особливо полтавською молоддю. Хочемо встановити, точніше, відновити тісні культурні (й не тільки) зв’язки зі скандинавськими країнами, адже в часи Київської Русі варягів запрошували на київський престол, а гетьман Іван Мазепа з намірами звільнити Україну з-під колоніального гніту Московії у 1708 році уклав військово-політичний союз зі шведськими королем Карлом ХІІ.

- Дякую за розмову.

Інтерв’ю провела Людмила Стельмах (Кучеренко)

рейтинг: 17
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: