О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Суд закрив адмінсправу щодо Костянтина Захарченка

 15-05-2020 11:16 

Я вже порушувала проблему великої кількості адмінпротоколів, що їх з подачі СБУ складає поліція на громадян України за нібито поширення неправдивих відомостей, що можуть викликати паніку чи порушення громадського порядку (ст.173-1 КУпАП). За даними СБУ, за період дії карантинних заходів її кіберфахівці вже заблокували понад 2,1 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією понад 900 тисяч користувачів, викрили понад 300 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19. Встановлено, що 14 із виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони.

І можна було б тільки порадіти за нашу спецслужбу, яка протидіє пропаганді з Російської Федерації, якби часто не прямо протилежний результат: штрафують і відбивають бажання займати активну громадянську позицію (в т.ч. й у соцмережах, де сучасна людина помітно реалізується) нормальних законослухняних громадян. За принципом «бий своїх, щоб чужі боялися»?

Утім, спостерігаючи за подіями першого року президентства Володимира Зеленського, на жаль, є більш ніж достатньо підстав вважати, що руками силовиків здійснюється «зачистка» проукраїнської патріотичної частини суспільства.

Полтавець Костянтин Захарченко – один з цапів-відбувайл, на якого склали адмінпротокол за те, що він перепостив на свою сторінку у Facebook колаж з фото президента й телефоном «гарячої лінії» СБУ, куди слід повідомляти у разі виявлення завищених цін на маски. Він - поет, музикант, гітарист гуртів «Кхулту», «Харлампій», «Магарич», автор і виконавець власних пісень, організатор рок-фестивалів на Полтавщині, громадський активіст.

27 квітня у Київському райсуді Полтави мав відбутися розгляд його адмінсправи. Але суддя Олександр Калько відклав його, щоб викликати офіцера поліції, котрий складав адмінпротокол – дивний документ, з якого важко зрозуміти, в чому ж полягає проступок Костянтина Захарченка (поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку).

7 травня судове засідання відбулося. Костянтин Захарченко пояснив, що повірив у щирість намірів президента Зеленського нещадно боротися з корупцією, тому коли побачив описаний вище колаж, у нього навіть не закралася думка, що це може бути неправдива інформація. Адже взимку перепощував на свою сторінку фото з номерами телефонів допомоги тим, хто може потрапити в замети на дорозі тощо. Дивує Костянтина й те, що СБУ та поліція не шукають автора колажу, а намагаються покарати людину, яка його перепостила, що, погодьтеся, за межами логіки й здорового глузду.

До Київського райсуду Полтави з’явився 25-річний Владислав Шмаков, дільничний офіцер поліції відділення №1 (колишній Київський райвідділ поліції Полтави). Навіть зі змісту тих запитань, які ставив йому суддя О.Калько стосовно доказової бази, було зрозуміло, що служитель Феміди не на боці правоохоронців.

- Чи були вам відомі факти паніки через публікацію Захарченка? Чи, може, ви знаєте, що хтось збирався влаштовувати громадські безпорядки? – запитував суддя.

- Ні, не відомо, - переминався й мямлив Шмаков.

- Цю ілюстрацію створив Захарченко? – допитувався у В.Шмакова суддя О.Калько.

- Ні, - зізнався дільничний.

- Ви особисто злякалися посту на сторінці Захарченка? – запитав свідка адвокат Владислав Пожидаєв, котрий безкоштовно («pro bono») захищав Костянтина.

- Ні, - відверто зізнався Шмаков.

- А чому ви не дотрималися інструкції зі складення адмінпротоколів? Чому в ньому не зазначено об’єктивну та суб’єктивну сторону правопорушення? – продовжував запитувати адвокат. Але зрозумілої відповіді не отримав.

– Ви зазначили в протоколі, що роз’яснили Захарченку зміст статей 55 та 56 Конституції України. – продовжував В.Пожидаєв, - А можете сказати, про що в них йдеться? Якщо не пам’ятаєте, то як же ви могли їх роз’яснити тому, на кого складали адмінпротокол?! Чи є в пості Захарченка заклик до якихось дій? І чи інформація й заклик – тотожні поняття?

Складалося враження, що те, про що дільничного Владислава Шмакова запитували суддя та адвокат, було для останнього, як кажуть у народі, високою матерією.

Але один аргумент на свій захист поліцейський таки навів:
- Я склав протокол тому, що якщо люди масово почнуть дзвонити на «гарячу лінію» СБУ, то це заважатиме її роботі!

А-а-а-а!!! Після таких пояснень не знаєш, плакати чи ридати, обхопивши голову руками… І якщо у свої 25-ть років Владислав Шмаков так запроста, по суті, сфабрикував, адмінсправу на невинну людину, то поза сумнівом, за вказівкою начальства він фабрикуватиме й кримінальні справи! Йому байдуже, він особливо не переймається!

І таких шмакових в поліції тисячі! Система працює практично автоматично, як конвейєр: СБУ вказало пальцем на людину, поліція складає адмінпротокол, суди штрафують! За невеликим винятком. Адже сотні громадян по всій Україні притягнуті суддями до адмінвідповідальності! І є сумніви, наскільки їхня провина більша, ніж провина «агітатора» Костянтина Захарченка?

Суддя Олександр Калько, мабуть, належить до тієї частини суддівського корпусу, за яких не соромно: адмінсправу щодо Костянтина Захарченка він закрив через відсутність складу злочину.
До речі, наша газета вже писала про адмінсправу миргородської лікарки Аліни Шаніної, на яку дільничний Олексенко теж склав адмінпротокол за те, що вона перепостила відео відомого блогера Антона Гури про неготовність Миргородської ЦРЛ до боротьби з коронавірусом. Її приїхала захищати колишній омбудсмен Валерія Лутковська. Суд відправив протокол на доопрацювання. Але А.Шаніна каже, що й станом на 12 травня доопрацьованого протоколу не бачила.

Вірогідно, його й не буде, бо миргородська поліція вже й так зганьбилася на всю Україну…

А хто скаже, чи притягнуть до відповідальності авторів фейку, свідомо масово, через усі можливі ЗМІ запущеним державою для психологічного впливу на українців? Маю на увазі зізнання головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про те, що закриття парків та дезінфекція доріг не мали практичної користі, а потрібні були для створення відчуття у людей тривоги (читай – для нагнітання паніки?) Але ж скільки грошей під це списали!

У соцмережах багато інформації про штрафи за сумнозвісною вже ст. (ст.173-1 КУпАП). Її навіть почали порівнювати зі ст.54 Кримінального кодексу УРСР 1927 року, яку застосовували для розправи з неугодними, тими, хто критикував сталінський соціалістичний устрій, за якою кидали в тюрми, ГУЛАГи, розстрілювали мільйони громадян Радянського Союзу.

Політолог зі світовим іменем, росіянин Андрій Піонтковський, котрий зараз проживає в США, днями в черговій аналітичній праці сказав, що «Зеленский – єдина реальна перемога, отримана Москвою в ході розв’язаної нею в 2014-му році 4-ої світової війни». А один з етапів капітуляції України перед Росією, за його словами, - захоплення прокурорської та судової систем, тотальне «зачищення» (арешти) патріотичних лідерів та активістів. Такої ж думки й чимало інших провідних експертів.

І коли я чую про чергову ініціативу президента В.Зеленського – покласти на СБУ функції щодо захисту морально-етичних цінностей суспільства (і так шокована від кадрових призначень у всіх правоохоронних органах!), мені стає не по собі. Диктатура вже стукає в наші двері!

Непроминальні слова видатної української поетеси Ліни Костенко актуальні, як ніколи:

Ми хочем тиші, хочем храмів,
Ми хочем музики й садів,
А всі залежимо від хамів,
Від хрунів, хряків і вождів.

Людмила Стельмах (Кучеренко),
президент правозахисної ГО «Полтавський медіаклуб»


Людмила Стельмах (Кучеренко), президент правозахисної ГО «Полтавський медіаклуб»


рейтинг: 25
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: