О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Хто виходить на марші ветеранів?

 09-05-2017 13:13 

9 Травня, у День перемоги над нацизмом, літні чоловіки і жінки у військовій формі радянського зразку, з радянськими орденами і медалями на грудях, а часто і з «георгієвськими стрічками», з квітами у руках пройшли маршем «Безсмертного полку». Ці люди виступають від імені ветеранів «Великої вітчизняної війни», але при цьому, за віком, аж ніяк не є її учасниками.

Організатори таких маршів ветеранів, яким Кремль дав назву «Безсмертний полк», в Україні є політики з Опозиційного блоку, лівих і про-російських партій та організацій і ветеранські організації. При цьому ці організації об’єднують не тільки і не стільки ветеранів Другої світової війни чи нинішньої гібридної війни Росії проти України, скільки ветеранів різних підрозділів ще радянської армії і старої системи правоохоронних органів, кажуть українські бійці-учасники і ветерани АТО.

До речі, як стверджує боєць батальйону «Донбас», засновник громадської організації «Новий вогонь» Дмитро Різниченко, українські марші «Безсмертного полку» координує Кремль, послуговуючись такими постатями, як політолог Юрій Кот - колишній ведучий Анти-майдану, який після Революції гідності переїхав до Москви. А серед очільників цих ветеранських організацій Різниченко і його побратими помітили і колишніх комсомольських та партійних функціонерів. Так, Київську міську організацію ветеранів України очолює колишній член Компартії, народний депутат кількох скликань від КПУ, 1949 року народження Петро Цибенко.

«Розпустити такі організації «ветеранів», примусити відповідати за всі ті скажені мільйони гривень, які вони фактично вкрали – неможливо. Наразі тим, у чиїх руках закон, не треба знищувати ворогів, які «жеруть» український бюджет, «жеруть» ветеранські гроші і виступають від імені ветеранів», – каже Різниченко.

Правник, ветеран АТО, «айдарівець» Кирило Сергеєв повідомив, що існування подібних організацій передбачене чинним законодавством України. Ветеранів Другої світової і нинішньої війни, «афганців» і пенсіонерів, які працювали у системі МВС, об’єднує у правах постанова уряду від березня 2012 року, пояснює Сергеєв. А публіцист Сергій Грабовський нагадує: у ветеранському русі чимало тих, хто не має жодного стосунку до Другої світової війни – натомість, є ті, хто лавах НКВД «зачищав» Україну від патріотів з УПА. Адже в Україні досі діє законодавство, за яким так звана «Велика вітчизняна війна» «подовжена» до 1955 року.

Ветерани АТО кажуть, що «старі» ветеранські організації прекрасно себе почувають – більшість чиновників у соціальних службах охоче з ними співпрацюють, імовірно, завдяки існуванню певних корупційних схем (чиновник лобіює «ветерана» - «ветеран» отримує бюджетні кошти і ділиться з чиновником). На сьогодні, за даними міністерства соціальної політики, близько сорока нібито ветеранських організацій претендують на допомогу держави: на діяльність таких організацій держбюджет виділяє близько 20 мільйонів гривень.


Богдана Костюк
рейтинг: 27
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: