О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Відкрите звернення полтавського правника Петра Гуйвана до Президента України П.Порошенка та прем’єр-міністра України В.Гройсмана щодо допомоги академіку Володимиру Луцю

 23-09-2017 14:39 

Україна поступово виходить з кризи. Владою наразі задекларовано, що наступний бюджет буде спрямовано не лише на оборону та дороги, а також на подальший розвиток освіти, медицини, культури та деяких інших напрямків нематеріальної сфери. На жаль, в цьому переліку відсутня наука. Вважається, що ця галузь може почекати, бо в державі зараз є важливіші напрямки для розвитку. Мусимо констатувати хибність такого підходу. Не вкладаючи кошти в розвиток української науки, держава прирікає себе, а в більшій мірі – свої наступні покоління, на стагнацію, гальмування інноваційних процесів, збільшення витрат на імпорт передових технологій. Це загальновідомо. Тож сподіватимемося, що колись (у недовгій перспективі) руки у влади до цього питання дійдуть.

Але зараз про дещо інше. Крім загальних питань розвитку науки дуже актуальною також є проблематика, пов’язана з втратою нашою державою свого наукового потенціалу. Всім відомо про відтік фахівців, зокрема, науковців за кордон, де умови праці є кращими, а її оплата – гідною. Поки що з цим намагаються боротися за рахунок патріотичних закликів, але, відверто кажучи, то не має належного ефекту. Відтак, мусимо прийняти той факт, що подібна ситуація триватиме, допоки не відбудеться значне економічне зростання в Україні, що, на жаль, настане не сьогодні і навіть не завтра. Але є й інше питання, пов’язане з втратою наших науковців, з яким влада навіть сьогодні може впоратися та запобігти негативним наслідкам.

Мова йде про банальне фізичне вимирання національної наукової еліти. Це стосується заслужених та відомих вчених, які зробили величезний та неоціненний внесок у науку, розробили та закріпили українську доктрину в різних галузях. Так сталося, що з огляду не неспроможність держави забезпечити їм належний рівень життя, молоді науковці, переважно, ідуть в бізнес, або, принаймні, мають з ним тісні контакти, виготовляючи інтелектуальний продукт на його замовлення. Та окремі корифеї вітчизняної науки через те, що вони починали творити в інші часи та мають іншу ментальність, вже не можуть перелаштуватися. Тож держава, якщо вона поважає людей, які творили українську науку, мусить піклуватися про них.

Тому хочу привернути увагу української влади персонально до видатного науковця-правовика, доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України, заслуженого діяча науки і техніки України Володимира Васильовича Луця. Серед сучасних науковців-цивілістів киянин В.В.Луць є найшановнішим та найповажнішим. Ще у 70-80 роках минулого століття доктор наук Луць заклав підвалини сучасної української цивілістики, надав поштовх для її розвитку, поклавши кінець домінуванню та монополії російської доктринальної позиції у цій царині. Надалі вчений послідовно розбудовував національну правову науку, є автором понад 400 опублікованих праць, одним із розробників чинного Цивільного кодексу України.

Попри свій поважний вік він донедавна активно творив, писав монографії, викладав, готував докторів та кандидатів наук. Але трапилася біда: у Володимира Васильовича виявили страшну хворобу – діабет. Причому кілька років лікарі славетної Феофанії поставили йому невірний діагноз, що лише ускладнило ситуацію та пришвидшило розвиток недуги. Наразі Володимиру Васильовичу ампутували кінцівки, стан його здоров’я залишається стабільно важким, хвороба наступає. Вченому вкрай необхідні кваліфіковане лікування, допомога по догляду за ним, які він самостійно забезпечити собі не може.

Відтак, прошу Вас, шановні очільники держави, на якусь хвилинку відірватися від важливих державних справ та приділити увагу видатній людині, котра зробила значний внесок в становлення української науки, а отже, і самої держави України, і яка сьогодні практично повільно помирає. Підтримка цієї поважної людини підніме Ваш авторитет, принаймні серед науковців.

З повагою -

Петро Гуйван, професор Полтавського інституту бізнесу Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, заслужений юрист України

рейтинг: 24
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: