О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


ВІТЧИЗНЯНИЙ СЕРВІС У МІЖНАРОДНОМУ ГОТЕЛІ

 13-11-2010 16:36 

Днями у Києві відбувся Четвертий міжнародний форум з питань безпеки (ініціатор – Фонд «Відкрий Україну», заснований А. Яценюком, який підтримали Фонд В. Пінчука, МЗС України. Центр інформації і документації НАТО, Єврокомісія та інші потужні інституції). Форум, на якому виступали відомі українські, європейські, американські інтелектуали, представники урядів та парламентів Болгарії, Грузії, Румунії, Росії, проходив у 5-зірковому готелі «Інтерконтиненталь» (міжнародний бренд Intercontinental), який в Україні вважають одним з найкращих на сході Європи і однозначно одним з найдорожчих у нашій державі.
Враховуючи ці фактори, учасники Форуму сподівались на відповідне якісне обслуговування, але… Склалося враження, що у готелі категорії «люкс» сервіс недалеко пішов від радянської доби. Організатори Форуму витратили чимало нервів і часу, щоб «інтерконтинентальні» працівники налагодили нормальний звук у залах, де ішли доволі гострі дискусії довкола проблем колективної безпеки, питань європейських «заморожених конфліктів», вичерпаності енергетичних, водних і природних ресурсів – реально, як підрахували журналісти, за два дні роботи Форуму обговорено близько двох десятків проблем! Включно з проблемою обслуговування у готелі… окрім названої вище проблеми із забезпеченням нормального аудіо звучання виступів, періодично виникали непорозуміння і у фойє, де у «кавові перерви» учасники Форуму продовжували обговорювати різні теми, створюючи відповідно групи по інтересах. І уявіть ситуацію: ви смакуєте «капуччіно», доїдаючи розкішне, ніжне тістечко із збитими вершками, і раптом у вас з-під носа, не питаючи вашого дозволу, залишок тістечка забирає офіціант… Або ж ідете за черговою «дозою» кави цікавитесь українською мовою у місцевого офіціанта: «Чи ви можете зробити еспресо?». «Могу, подождите», - лунає відповідь по-російськи. А мій давній знайомий з Інституту стратегічних досліджень потрапляє у пікантну – за дипломатичними канонами – ситуацію: він спілкується англійською з віце-спікером Парламенту Румунії, англійською просить для себе чаю і чує відповідь дівчинки-офіційантки: «Минуточку, я занята, прошу подождать». А румунський парламентар на прохання (висловлене поганою російською мовою) «порекомендуйте мне чай», отримує «в лоба»: «В углу, вон там, посмотрите». Без коментарів!
Можливо, я занадто прискіпливо ставлюсь до «пафосного» готелю, під час побудови якого у старовинному центрі Києва було знищено фундаменти споруд часів пізньої Київської Русі? А може, мене російська мова дратує? НЕ впевнена… Але от у чому я абсолютно упевнена, так це у тому, що у середньостатистичному туристичному готелі (а це три – чотири «зірки») у Кракові чи Будапешті персонал з вами спілкуватиметься значно більш ввічливо, і вибачатиметься, якщо серед продемонстрованих офіціантом видів чаю не буде вашого улюбленого, і перепитає, чи можна з вашого столика забирати тістечко або напів порожню філіжанку кави… Перевірено на власному досвіді! Щоправда, у багатьох українських готелях високої категорії проблем з порозумінням між гостями і персоналом немає, що також перевірено власним досвідом.
Будемо вважати, що учасникам Форуму в «Інтерконтиненталі» не пощастило: потрапили, як то кажуть, не на кращу зміну. А от що накажете робити з почуттям власної гідності, ображеної на російську мову персоналу? Дипломати. Яких було чимало на Форумі, також констатували: якщо ти, гість, якого готель має за честь приймати, говориш англійською, мусиш цією ж мовою отримати відповідь. Ставиш запитання російською – повинен російську почути у відповідь. Ну, а державна українська мова має бути в активі у кожного працівника готелю! Але чого не почула – того не почула… З цього приводу один з учасників Форуму – політолог Ігор Марков – констатував: «Бачте, у такому люксовому готелі, як цей, звично зупиняються любителі продемонструвати свою причетність до «осіб вищого світу», до усіляких там «зірок» шоу-бізнесу (у більшості російськомовної), голлівудської тусовки (англомовної). А на вельми невеликий україномовний прошарок адміністрація готелю уваги не звертає, україномовні тут рідкість, а раз так, який сенс дізнаватись, чи готельний персонал українською володіє…». Шкода, але погоджуюся з Ігорем. І додам від себе: так. Серед учасників Форуму немає людей, яких персонал готелю упізнав би за публікаціями у гламурних журналах або з численних розважальних програм. Жодного тобі Філіпа Кіркорова або Маши Распутіної. Але від дуже багатьох Форумних гостей залежить, чи нормально розвиватимуться взаємини між Україною і Румунією; чи сядуть нарешті за стіл переговорів Грузія і Росія; чи поглиблюватиметься співпраця України з ЄС та НАТО і так далі… А без виршення цих проблем (безпеки і співробітництва) залежить і приїзд до Києва ти х таки «зірок» шоу-бізнесу і світового кінематографу…


Богдана Костюк




рейтинг: 67
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: