О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


ГИНЕ НАЙПОТУЖНІША УКРАЇНСЬКА БІБЛІОТЕКА - НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМ.В.І,ВЕРНАДСЬКОГО

 03-03-2018 19:05 

Ще студентом факультету журналістики Національного університету ім. Т.Г.Шевченка я почав користуватися фондами цієї прославленої бібліотеки і свою дипломну роботу "Публіцистичність ранньої поезії Павла Тичини" я написав, не виходячи з приміщення бібліотеки - понад 100 найменувань бібліографії роботи можна було відшукати у розкішних фондах цього закладу.

Після закінчення університету моя доля склалася так, що я став завідуючим відділом бібліотек журналу "Українська культура", пропрацювавши на цій посаді понад 17 років. З номера в номер я висвітлював і готував матеріали про цю сподвижницьку на 98 відсотків жіночу професію, в яку йдуть справжні високі поціновувачі літератури, науки, бо працюють вони справді за дуже низькі зарплати і дуже часто їхній професіоналізм тримається на ентузіазмі - великій любові до своєї професії. За 17 років роботи я об"їздив майже усю Україну бібліотечну, висвітлюючи роботу бібліотек системи Міністерства культури і профспілкової, бо тоді журнал був органом цих двох організацій.

Я познайомився з багатьма працівниками бібілотечної сфери - від сільських бібліотекарів до працівників найкращих столичних і обласних бібліотек. Коли почав видавати власні поетичні книжки, бібліотекарі допомагали мені їх презентувати, поширювати, брали книги у фонди. Як журналіст, я побував на багатьох конференціях різних областях України, побачив, наскільки це чудові люди, часто безприкладні подвижники своєї справи.

А працівники наукової бібліотеки ім. Вернадського, це справжня бібілотечна наукова еліта, вершки цієї професії. Пригадую відкриття нового приміщення бібліотеки біля автовокзалу у Києві - просто храм науки з урахуванням усіх сучасних вимог. Пам"ятаю тодішнього її директора - Миколу Івановича Сенченка - високого ерудита, академіка за рівнем своїх знань, читаю і нині його книги з різних галузей знань, пам"ятаю бібілотекарів багатьох, які були авторами нашого журналу, зокрема Надія Стрішенець, Тетяна Добко, Наталя Захарова. Пригадую веселу і чарівну Ірину Абрамівну Кацнельсон, доньку відомого українського поета Абрама Кацнельсона.

Як журналіст у 2008 - му році я писав книгу до 90-річчя Національної капели бандуристів України, мені допомогли працівники газетного архіву знайти дуже цінні матеріали нині сторічної давності - публікацію про перший концерт капели!

Це допомогла зробити чудовий бібіограф Олена Залізнюк. Коли, як поет, я готувався до написання своєї корони сонетів "Світло кохання", мені та ж пані О.Залізнюк склала цілий ящичок карток літератури про сонет і тільки з фондів бібілотеки Вернадського, за якою можна було написати докторську дисертацію! А скільком десяткам тисяч користувачів отак кваліфіковано допомогли бібліотекарі. Не злічити. Всі ці люди мають підняти голос на захист цього славетного закладу.

І зараз Бібліотека гине. Знову йдуть руйнівні процеси, які торкаються саме мозку нації - її наукової еліти. Бібліотеку перевели на 4-хденний робочий тиджень, познімали мйже всі надбавки до зарплати, понад 200 працівників звільнилося, пішли в інші бібліотеки чи на інші роботи.

Я певен, що електронні носії не так шидко витіснять паперові, цей перехід треба здійснювати дуже і дуже поступово і не за рахунок найкращих бібліотечних закладів України, таких,, як бібліотека В.І.Вернадського. Друзі, почитайте звернення колективу бібліотеки, і підтримайте їхні справедливі звернення по допомогу у держави, закликаю Вас! Ось посилання: http://www.nbuv.gov.ua/node/3916


Ярослав Чорногуз


рейтинг: 73
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: