О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Українці мають знову забути про свою історію?

 13-04-2019 00:25 

Сергій Грабовський

Усе! Крапка! «День» має перепрофілюватися та перетворитися на один із численних взірців «жовтої преси». Серйозні телепередачі в Україні повинні бути закриті, відповідні радіопрограми теж, а інтелектуали мусять раз і назавжди замовчати. Бо так сказав сам Дмитро Гордон.
Думаєте, вигадую? Ні. У програмі Раміни Есхакзай (ким тільки ця панянка не встигла побувати у свої двадцять із хвостиком, тепер стала телеінтерв’юеркою) «Ходят слухи», яку можна дивитися на YouTube, Гордон прямо заявив, що українцям слід припинити обговорювати національну тематику, в тому числі й питання про Степана Бандеру.

«Я сегодня хотел бы поставить точку в разговорах о Бандере. Все эти споры и трения просто разъединяют Украину. И очень важно сегодня прекратить все такие разговоры относительно национальной темы, темы исторических личностей в нашей стране. Всему обществу нужно просто договориться», – сказав Гордон.

Мова в ефірі зайшла про запити, які Гордон раніше послав до архівів одного з німецьких міст з приводу отримання документів, присвячених провіднику ОУН Степану Бандері та головному командиру УПА Роману Шухевичу. Раміна Есхакзай вирішила дізнатися, чи є якийсь результат. «Это нужно лично или какому-то доверенному лицу ехать и работать с архивами. Ответы пришли отовсюду. Они не имеют такого количества сотрудников, чтобы даже (! – С.Г.) по запросу Гордона из Украины (!!! – С.С.) садиться и кропотливо работать. На это нужно время, деньги», – відповів Гордон. І додав: «Я обращаюсь сейчас полностью ко всем украинцам. Все эти разговоры нужно прекратить. Для украинского государства это может очень плохо закончиться».
Іншими словами, Росія (офіційна й неофіційна, за рідкісними винятками) має право за допомогою незчисленних мас-медіа й Інтернету лити помиї на Бандеру, Шухевича й інших українських історичних діячів, це ж саме можуть робити певні кола Польщі (також офіційні й неофіційні), а от українці мусять засунути язики в дупи й мовчати. Бо так сказав Гордон.

Що ж, логічна позиція для журналіста, який працює на 112-му телеканалі, афілійованому з єдиним, здається, кумом В.В.Путіна, який днями з’їздив до Москви разом з головним фігурантом розваленої Генпрокуратурою справи про «вишки Бойка». Можливо, мені це ввижається, але слова Дмитра Гордона звучать як ультиматум, спрямований журналістам й інтелектуалам.

Цікаво, може, Гордон знає щось таке, чого ми не знаємо? Поки що саме «все такие разговоры относительно национальной темы, темы исторических личностей в нашей стране» у минулі десятиліття якраз і порятували Україну у 2013-14 роках, коли на їхньому підґрунті зросли й учасники народного повстання проти маріонеткового режиму Януковича, і добровольці, які прийняли на себе перші удари агресорів із-за «поребрика», і вояки оновлених ЗСУ, і волонтери численних допоміжних організацій. Як на мене, якби не ці «разговоры», стояли б російські танки зараз на Дунаї, Сяні й Західному Бузі. А Дмитро Гордон разом із численною своєю родиною мусив би або притьмом евакуюватися кудись подалі, або змагатися на телебаченні з Дмитром Кисельовим і Володимиром Соловйовим у тому, хто дошкульніше брикне «піндосів» і «гейропейців». Я розумію, що робота на 112-му каналі має свої, скажімо так, нюанси, проте не варто забувати й інші, більш важливі речі. Зокрема, що країна, яка нехтує своєю історією, своїми визначними діячами, своїми національними проблемами, закономірно рані чи пізно гине, навіть якщо поруч відсутній агресивний і зажерливий сусіда.

25.03.2019


Сергій Грабовський


рейтинг: 37


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: