О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Віталій Пономарьов: як здобути історію

 06-02-2019 18:55 

«Історія України, подібно до історії Хозарії в Мілорада Павича, «написана» на шкірі її мешканців. І серед «визволителів» України та «переможців» над її людністю ніколи не бракувало охочих здерти цю шкіру, щоб таким чином «звільнити» українців від їхнього минулого».

З наведеної цитати починається авторська передмова до книги «Історія на власній шкурі» (видана 2018 року ивдавничим домом «Стилос») Віталій Пономарьова – філософа, есеїста, редактора, автора книг «Рік української історії» (2012 р.) та «Здобуття ідентичності» (2013 р.).

За умов гібридної війни, яку майже 5 років тому розпочала Росія проти України та, фактично, проти західної демократичної цивілізації знайомство українців з історією своєї держави є частиною боротьби проти сучасної російської імперії. Тим більше, що Майдан й атака Кремля на Україну спричинили пртужний сплеск інтересу громадян України до подій віддаленого і нещодавнього минулого.

Як зауважує В. Пономарьов, «Революція Гідності та наступна війна з Росією нанесли на ту шкіру нові письмена, … це спричинило наснаження історією, і не амнезію, а анамнезис – пригадування нацією свого минулого, переосмислення власних історичних символів і надання їм сучасних сенсів і значень».

Власне, зібрані в книзі есеї автора дозволяють зрозуміти, яким чином багатонаціональна Україна формує єдину політичну націю українців, та який сенс мають урочисті дзвони Михайлівського Золотоверхого собору, вітаючи відновлення автокефальної Православної церкви України – і це ті самі дзвони, які у ніч з 10 на 11 грудня 2013 року тривожно гуділи, збираючи тисячі киян на допомогу Майдану, як збирали їхніх пращурів століття тому на оборону від монголо-татарського війська.

Зі сторінок книги стає зрозумілим, чому так швидко червоно-чорні прапори УПА стали блойовими прапорами добровольчих військових формувань та підрозділів Збройних сил України у нинішній російсько-українській війні, а повстанське «Слава Україні!» - «Героям слава!» офіційним привітанням в українському війську. «… Це глибоке, нехай для багатьох і вимушене, занурення в українську історію дає розкішне відчуття її стрімкого плину. Бо нині у цьому потоці – висока вода», наголошує В. Пономарьов.

Придбати книгу «Історія на власній шкурі» можна у видавничому домі «Стилос» (Київ): 044-2272741, 094-8272741


Богдана Костюк


рейтинг: 38
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: