О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Микола Белесков: Волкер може чітко нагадати співрозмовнику, що простір для маневру зведений нанівець

 22-08-2017 19:25 

Микола Белесков, аналітик Інституту світової політики

Юрій Матвійчук: Пане Белесков, раніше місцем подібних зустрічей Суркова і Волкера називали і Женеву, і Відень, і навіть російський Калінінград. Чому врешті-решт зупинилися на Мінську? «Мінський формат» залишається безальтернативним?


​Микола Белесков: Можна шукати і саме таке пояснення. Курт Волкер у своєму інтерв’ю наприкінці липня вкотре підтвердив, що саме Мінські угоди є основою для переговорів. Основна інтрига – чи почуємо ми якісь деталі. Слід очікувати дуже сухого повідомлення на сайті Держдепартаменту, де, найімовірніше, конкретики не буде ніякої.


Я думаю, що будуть наступні рішення США на основі цієї зустрічі. Курт Волкер зустрічався з українською стороною неодноразово, з ключовими західноєвропейськими гравцями, а тепер зустрічається з російськими. Це завершення такого першого етапу, де він намагається дізнатися позицію російської сторони. Для мене головна інтрига, чи буде ще одна спроба перезапуску відповідно процесу врегулювання конфлікту на основі Мінських домовленостей. Оскільки не виключено, що Курт Волкер, побачивши ситуацію, зіставивши, зрозуміє, що спроба ця безперспективна.


Не є секретом, що українська і російська позиції взаємно виключають одна одну, відповідно дуже ускладнюють на практиці питання перезапуску процесу врегулювання. Тобто проблема українсько-російського конфлікту, в першу чергу, на Донбасі, в тому, що це конфлікт із так званою «нульовою сумою».

Сьогоднішня зустріч – більше намагання сторін зрозуміти позиції. Ціль, яку ставить собі Російська Федерація, – пояснити американській стороні, як вони бачать зобов’язання Києва, по суті, знову перекласти всю провину за те, що вже третій рік не виконуються Мінські домовленості. Можна очікувати аргументації, що спершу має бути політична частина, а не безпекова або, щонайменше, паралельний трек.

Але після того, як Дональд Трамп підписав санкції, є гарантія, що Волкер може чітко нагадати своєму співрозмовнику, що простір для маневру якихось обіцянок фактично зменшився або зведений нанівець, оскільки американські конгресмени чітко вимагатимуть того, що санкції будуть скасовані тільки в одному випадку: коли Україна повністю відновить свій суверенітет і територіальну цілісність на сході.

​– Пане Белесков, США неодноразово устами різних посадовців наголошують, що будуть підтримувати суверенітет і відновлення територіальної цілісності України. Зокрема і міністр оборони США про це заявив буквально вчора. Йдеться про територіальну цілісність, включно з Кримом?


Микола Белесков: Я думаю, що все-таки мова йде про територіальну цілісність, у першу чергу, про Донбас. Незважаючи на те, що Курт Волкер сказав в інтерв’ю, яке я згадував, що це все одна проблема – Крим і Донбас, але насправді як серед американських експертів, так і політиків є чітке розуміння, що кейси Донбасу і Криму необхідно розділяти.


https://www.radiosvoboda.org/a/28688938.html
рейтинг: 18
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: