О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Чи стане Україна схожою на Північну Корею?

 22-11-2013 23:04 

В Україні починають вводити правила, котрі вже давно діють в КНДР

Спонукали написати цю статтю мене подія, котра не знайшла належного резонансу в українському суспільстві, але яка, тим не менше, виглядають для нього знаковими. Ця подія дуже характерна для тієї системи влади, що постала у нас зараз, а водночас вони є певними сигналами з того майбутнього, яке може чекати на Україну, якщо вона не чинитиме спротиву.

Мені довелося спостерігати за тим, як на Житомирській трасі міліція «фільтрувала» всі підозрілі автобуси. І як саркастично пожартував мій колега, якщо в Україні «стабільність» розвиватиметься такими ж семимильними кроками, то скоро там же, на узбіччі, будуть і розстрілювати.

Справді, блокування опозиції руками ДАІ – це може бути лише початком. І якщо ситуація з прищепленням українцям «керованої демократії» російського зразка триватиме й надалі, то скоро без дозволу «донецької» влади буде неможливе будь-яке переміщення теренами України. Так само, як і зібрання групою більше трьох чоловік, яке «демократична» влада розцінюватиме, як незаконне бажання вийти з-під її контролю та злочинне прагнення замінити її іншою.

Режим Януковича знову тестує український народ на терплячість. Саме така практика існувала в останні роки режиму Кучми, коли громадянам не дозволяли вільно переміщатися територією своєї держави. Це ж саме знову повторилося і нині. Адже саме так можна кваліфікувати відміну рейсів на Київ в різних областях України. І не лише із Західної України, а чи не передусім – із Східної і Центральної. Чи треба доводити той факт, що подібні дії влади суперечать Конституції? Судячи із дій української міліції, виглядає, що присягали вони не українському народу, а особисто Януковичу та Азарову.

Україна набуває все більшої подібності із Північною Кореєю – закритою для світу державою з диктаторським режимом, де немає не те що вільного виїзду за кордон, а й вільного пересування самою країною.

Влада вже зараз, як і в КНДР, поділила населення України на 3 класи, котрі засновані на лояльності окремо взятого індивідуума до держави. Приблизно їх можна визначити, як «свої», «ті, хто вагається» і «ворожі». До ворожих нинішня влада, схоже, записала більшість українського населення. Вони, крім зменшення можливостей доступу до продовольства, мають обмеження на престижну і пристойно оплачувану роботу, комфортне житло, освіту, роботу і медичні послуги.

В той же час існує дуже багато спільного у способі життя між самим Януковичем і північно-корейським диктатором Кім Чен Ином.

Серед усього – це звичка до розкішного царського життя та споживання величезної частини суспільного «пирога» ним і його найближчим оточенням. Також велику роль має соціальний контроль за свободою пересувань в Північній Кореї. Так, для того, або відвідати родичів, північний кореєць має отримати дозвіл від місцевих властей. Також дозвіл необхідний для того, щоб написати листа рідним чи знайомим.
За українських реалій це б мало виглядати приблизно таким чином: для того щоб відвідати Київ, житель іншого регіону муситиме написати відповідну заяву в місцевий осередок Партії регіонів.

Крім того, він повинен буде заповнити відповідну анкету і написати письмове зобов'язання не брати участі в мітингах і демонстраціях. Після цього цей громадянин отримає в Партії регіонів перепустку на право поїздки до Києва, але на термін не більше, ніж три дні. З обов'язковою реєстрацією кожного поточного дня в районному штабі Партії регіонів. А якщо захоче отримати більші можливості для поїздок – муситиме вступити до партії, пройшовши випробувальний термін.

Власне, подібний розвиток подій в Україні не є чимось фантастичним, адже цілком логічно: якщо тебе кудись не пускають, то має бути той, хто має надати тобі відповідний на це дозвіл. А дозвіл можна отримати тільки там, де тримають владу над країною. Тобто не деінде, як у Партії регіонів.

Таким чином, цілком можна стверджувати: в Україні починають вводити в Україні правила, котрі вже давно діють в КНДР, де люди не мають права переміщатися із міста до міста не попередивши про це заздалегідь органи влади та не отримавши дозволу на це.

Не можна також виключати того, що «донецька» влада в Україні перейме й іншу частину досвіду КНДР – використовуватиме доступ до продовольства в якості інструменту політичного і економічного управління. Ну, а щодо закриття кордонів, то це блакитна мрія багатьох олігархів України, котрі мріють про дешеву і слухняну робочу силу.

Один мій знайомий, котрий декілька років тому відвідав Північну Корею, після цього висловив враження, що «ніби ти приїжджаєш в зоопарк поглянути на чуже нещастя». То що ж, Україна теж перетвориться на такий собі «зоопарк», після відвідування якого люди з нормальних демократичних країн будуть про нас, українців, із співчуттям і жалем говорити те ж саме, що про північних корейців?

Блог автора: http://viktorkaspruk.wordpress.com/Віктор Каспрук,  viktorkaspruk.wordpress.com/
рейтинг: 68
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: