О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Визволення Мосула – це ще не кінець «Ісламської держави»

 15-07-2017 13:59 

Взяття Мосула іракською армією стало важливою віхою в боротьбі з ісламським тероризмом. Можна цілком говорити про перемогу Міжнародної коаліції на чолі з США, яка й далі буде підтримувати своїх іракських партнерів у боротьбі з «Ісламською державою».

Однак навіть «зачистка» терористів з ІДІЛ та їхнє знищення в Мосулі не може повністю припинити конфронтацію в Іраку.

Адже той факт, що іракська територія продовжуватиме контролюватися шиїтською меншиною, лише здатен перевести процес протистояння в інше русло.

Крім того, необхідно враховувати те, з яким видом ісламістського екстремізму Захід має справу сьогодні.

Ісламісти у жодному разі не збираються відмовлятися від ідеї всесвітнього Халіфату. І коли ІДІЛ зазнає остаточної поразки в Іраку, вони перегрупують свої сили, розосередяться і будуть готуватися до нових видів боротьби з західною цивілізацією.

Тому ейфорії від того, що кінець так званого Халіфату «Ісламської держави» вже близький, не має бути. Адже можна спрогнозувати, що розгромлений «Ісламістський Інтернаціонал» почне терміново перебазовуватись на свої колишні бази в Європі. А це означатиме, що вони здатні різко активізувати свою терористичну діяльність на Європейському континенті.

Таким чином прибульці з Близького Сходу можуть почати «визволяти» від «невірних» вже Європу, яка сором’язливо закриває очі на те, що щороку чисельність її мусульманського населення стрімко зростає. І що, в переважній більшості випадків, це населення не бажає інтегруватися в соціуми європейських країн.

Той факт, що «Ісламська держава» спромоглася захопити і певний час контролювати великі частини територій Іраку і Сирії, говорить лише про одне. Вони вибрали для нападів найбільш слабкі ланки державних утворень, які не була здатна захищати і контролювати діюча влада. І отримавши для себе цей «цінний» досвід, ісламістські угрупування будуть робити спроби повторити його ще деінде.

Власне, тут немає нічого дивного. Більше тисячі років мусульмани намагаються завойовувати християнські території. І наступ ісламістів на Європу нині є цьому наглядним підтвердженням.

Тому цілком логічно говорити про «безперервний цикл» ісламського наступу, яким символізується мусульманська фундаменталістська близькосхідна експансія.

Небезпека такого наступу ще й в тому, що озброївшись радикальною релігійною ідеологією і маючи можливість різними шляхами здобувати сучасну зброю (за винятком хіба що ядерної), терористи мають намір запустити насильницький джихад проти всієї західної демократичної цивілізації.

«Ісламська держава» не є останнім проектом ісламістів у протистоянні із Заходом. Особливо враховуючи те, що в намаганні знищити Ізраїль, Москва, і в часи СРСР, і тепер, використовує ісламістських радикалів для спроби демонтажу ізраїльської державності.

Звільнення від терористів ІДІЛ Мосула – це лише один із етапів боротьби цивілізованого світу з радикальним ісламом.

Але живучи в цивілізованих державах дуже важко собі уявити, що відчувають звільненні люди на іракських територіях. Через який травматичний нестерпний стан пройшли громадяни Іраку, котрі проживали на окупованій частині країни. І це здатні зрозуміти лише українці, які проживали на окупованій Росією частині Донбасу, і були звільнені.

Якщо пригадати, що довгостроковою метою «Аль-Каїди» було створення нового Халіфату, то «Ісламська держава» відрізняється від «Аль-Каїди» лише тим, що її лідери вважали, що цей Халіфат може бути проголошений вже зараз, а не в майбутньому.

Проте, якщо навіть вдасться повністю звільнити Ірак від терористів, то це означатиме лише початок затяжного нового «циклу помсти і відплати» на Близькому Сході. А на зміну «Аль-Каїді» і «Ісламській державі» цілком може прийти якась третя терористична сила, на кшталт «Мусульманської спілки вірних».

На жаль, у Багдаді і далі не може бути все спокійно. Оскільки після повного, або часткового вирішення питання з терористами з ІДІЛ, цим іракські проблеми не закінчуються. Іракські курди не приховують того, що хочуть окремої від Іраку держави. А це здатне спровокувати турецьке вторгнення до Іракського Курдистану, оскільки Анкара категорично проти створення курдської держави на своєму кордоні.

Визволення Мосула – це ще не кінець «Ісламської держави». Ідеологія ІДІЛ «не померла». Боротьба ІДІЛ здатна трансформуватися з територіальної боротьби на Близькому Сході до терактів у Європі. Тому наступні свої дії «Ісламська держава» може продемонструвати терактами в Парижі, Брюсселі, Берліні, або в Лондоні.

Подібним до ІДІЛ фанатичним ісламістським угрупуванням кровопролиття потрібно для того, щоб у пересічних громадян посіяти страх від самої можливості терактів. Адже коли їх бояться, то це стає відправною точкою для інтервенції тероризму вже в інших місцях.

Треба визнати, що ІДІЛ залишиться негативним феноменом в історії другого десятиліття ХХІ століття. Адже йому вдалося майже 5 років «кошмарити» весь Близький Схід.

Попри все, своєю діяльністю ІДІЛ доказав, що для того, аби тримати «в узді» тероризм потрібно виробити кардинально інші підходи. А для того, щоб їх знайти, потрібно зрозуміти саму природу поширення по світу ісламістського фундаменталізму.

Блог Віктора Каспрука: https://viktorkaspruk.wordpress.com/


Віктор Каспрук
рейтинг: 47
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: