О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


«А де тут мішок з грошима з написом: «Нелегальна виручка»?

 11-07-2017 13:38 

Наче нічого й не снилося керівникам фермерського
господарства «Дослідне», що у Семенівському районі на Полтавщині, але ранок звичайного робочого дня 27 червня розпочався для них «весело». Податківці з прокурорами перевернули все у квартирах голови СФГ Володимира Мокляка у Вереміївці , його сина – заступника голови господарства Вадима Мокляка – у Кременчуці, у їхніх службових машинах та офісі «Дослідного».


У Семенівку приїхало 10-12 осіб – прокурори, податківці, слідчі. Звісно, обшукували на підставі ухвал судді Крюківського районного суду Кременчука І.Дядечка, до якого звернувся прокурор Кременчуцької місцевої прокуратури А.Гаврильченко. Останній мотивував необхідність обшуку для можливого виявлення та вилучення документів і речей, що стосуються реалізації цукру за готівку фізичним особам-підприємцям та юридичним особам з ознаками фіктивності (далі перелічено 22 фірми) в рамках кримінальних проваджень.

Увесь прикол в тому, що СФГ «Дослідне» цукор з урожаю 2016 року продавав тільки за безготівку й по ціні, що не нижча за визначену Постановою КМУ.

Побіжний аналіз ухвал суду свідчить про те, що прокуратура, вимагаючи дозволу суду на обшук, м’яко кажучи, ввела Феміду в оману.
Так, справді «Дослідне» вирощує цукровий буряк, переробляє його на Глобинському цукрозаводі й отримує давальницький цукор. З минулого врожаю одержали 1048 тонн. Є повна документація, скільки здали буряка, який вихід цукру, скільки отримали, скільки продали – «цифір» як в аптеці. СФГ реалізує цукор партіями не менше 100 тонн винятково юридичним особам на умовах безготівкової передоплати. Чи фіктивні ті фірми, чи ні, фермер знати не може і те - компетенція силовиків. Це все одно, що у магазині якийсь чоловік купив буханку хліба, а продавця звинувачують, що той покупець не платить аліменти.

До чого одне до другого?

У клопотанні прокуратури до суду вказано прізвища трьох ФОПів, яким нібито СФГ продавало цукор. Головний бухгалтер «Дослідного» Людмила Дзюба стверджує, що не те, що жодного кілограма цукру ФОПам та ще й за готівку господарство не продало, а й навіть не знає тих підприємців.

Далі в ухвалі ще цікавіше. Суддя мотивує дозвіл на обшуки, зокрема, й показами свідків М.І.Ріпки та М.В.Постолиці (Мокляки взагалі таких людей не знають, то нібито працівники ДПІ). Перший свідок, попереджений про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих даних, стверджує, що насправді реалізація цукру СФГ «Дослідне» проводиться за готівку без відображення по бухобліку через ФОПів та ще й по заниженій ціні. Другий свідок, ніколи не бувавши в будинку Володимира Мокляка, каже, що саме там зберігаються на електронних носіях і в папері оригінали документів, печатки і штампи суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності та грошові кошти, отримані в результаті кримінального правопорушення.
Ще ж треба дійти до такого, перепрошую, маразму! Тоді вже треба було переконувати суддю, що під ліжком схований мішок з грошима з написом: «Нелегальна виручка за цукор». Утім податківці знають, що ні до якої кримінальної відповідальності за зухвалу брехню їх не притягнуть, а начальство навіть похвалить за винахідливість і «рвение».

27 червня, податківці, окрім документів у папері, під час обшуку вилучили в бухгалтерії «Дослідного» жорсткий диск, чим паралізували роботу господарства, в т.ч. й сплату податків до бюджету, адже вони чудово знають, що бухгалтерські програми, зокрема, й «Медок», прив’язані до ІР-адреси конкретного комп’ютера.

Не бентежить податківців і те, що вони перевищують свої повноваження, тобто, діють як злочинці. 27 червня, завершивши обшук у Семенівці й нічого не знайшовши, вони зажадали, щоб Мокляки віддали ключі від службових машин, мовляв, автівки є знаряддям злочину, бо в них перевозилася документи й готівка за цукор. Цікавий хід думок, чи не так?! От тільки ордера на вилучення машин у силовиків не було. Тож вони взяли у керівників СФГ розписки, що залишають їм автомобілі на відповідальне зберігання. А питання конфіскації машин вирішуватиметься в суді 12 липня.

-І так життя фермера аж ніяк не солодке, - обурюється Володимир Мокляк, - так ще й під час жнив державні службовці паралізують роботу господарства за завідомо сфабрикованими даними. Може, хотіли, щоб відкупився? Та я їм сказав, що й гривні не дам! Адже ми працюємо тільки «по-білому», справно платимо всі податки. Будуємо церкву, елеватор, ремонтуємо ще один офіс, за рік придбали три трактори, близько 1000 тонн міндобрив. Регулярно виплачуємо зарплату працівникам та орендну плату понад 400 пайовикам. Одно слово, намагаємося розвиватися. Якби тільки не заважали…


Людмила Стельмах (Кучеренко), президент Полтавського обласного медіа-клубу
рейтинг: 40
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: