О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Через п’яного попа трохи не вигнали з роботи принципового журналіста

 13-04-2017 21:19 

Так церковники вирішили захищати честь заплямованої ряси

10 квітня на сайті телекомпанії «Лубни» з’явився короткий прощальний пост кореспондента Олександра Назарця: «До побачення, телебачення!» або "Даєш свободу слова?" Показав п'яного настоятеля - позбавився роботи…» Керівництво телекомпанії й справді пригрозило хлопцю звільненням і він уже подумки прощався з колективом, який вважав своєю другою сім’єю.

А сталося ось що. Тележурналістам зателефонували з місцевої поліції й попросили терміново приїхати, щоб зазняти нетверезого водія, котрий їхав по зустрічній смузі й тільки чудом не спричинив аварії. Сам передчасно поспішав на зустріч з Богом ще й інших наражав на небезпеку? Після нетривалого переслідування правоохоронцям вдалося його затримати.

Коли Олександр Назарець приїхав у відділення поліції, то з’ясувалося, що легковиком керував не пересічний громадянин, а 43-річний Анатолій Безрідний - настоятель Свято-Троїцької церкви УПЦ Московського патріархату, що знаходиться в Лубнах.

Аналіз показав, що в крові священика було майже три проміле алкоголю, що перевищує норму в 15 разів. Так буває, коли людина випиває пляшку горілки. У машині поліціянти й справді знайшли кілька порожніх пляшок з-під спиртного.

Сюжет про п’яного служителя культу показала не лише ТК «Лубни», а й полтавська обласна ТРК «Лтава», такі центральні телеканали, як «1+1», «2+2», ICTV та інші, не кажучи про тисячі переглядів у Ютубі та соціальних мережах.

І тут грянув грім! Замість заохочення й подяки Олександру Назарцю (адже сюжети далеко не кожного районного журналіста «відривають з руками» топові телеканали) його викликав «на килим» керівник ТК «Лубни» отець Борис з Мгарського монастиря й погрожуючи звільненням відчитав по перше число за те, що не узгодив сюжет з керівництвом, «опозорив батюшку та паплюжить церкву».

Дивна логіка: винуватий не священнослужитель-пиятика, який себе зганьбив, а журналіст, котрий про це розповів. Невже Олександр повинен був сказати поліцейським, що відмовляється фільмувати? Хоча все стає на свої місця, коли дізнаєшся, що власником приватної телекомпанії «Лубни» є… митрополит Полтавський та Миргородський (УПЦ МП) Филип, котрий, певно, й велів всіма способами захищати честь мундиру чи то пак ряси – аж до звільнення «нетямущого» (чи надто об’єктивного? – Авт.) журналіста, котрий «не просік», що панотці з Московського патріархату є недоторканими…

До речі, прихожани двох храмів, де настоятелем Анатолій Безрідний, – Святотроїцького в Лубнах і в Шершнівці – скаржаться на його неакуратність (заходить в олтар у кізяках), на те, що запізнюється на службу чи під час неї дивиться на ноутбуці фільми.

Олександр Назарець хоч і молодий, однак користується на Лубенщині чималим авторитетом. Як журналіст і волонтер часто їздить до наших захисників у зону АТО. А торік його обрали головою Лубенського медіа-клубу.

Звістка про розправу над кореспондентом, який не знехтував етичними професійними принципами заради корпоративних, швидко розійшлася журналістськими колами. Ми з колегами з Лубенського медіа-клубу вже розробили тактику захисту Олександра Назарця, коли з міста над Сулою надійшло повідомлення, що через резонансність справи роботодавці «передумали» його звільняти.

А служителя культу Анатолія Безрідного єпархіальне керівництво на рік відсторонило від служіння в церкві. На любителя безбожної їзди чекає й мирське покарання: понад 10 тисяч гривень штрафу і рік без права сідати за кермо авто.

«Я залишаюся в телекомпанії, - написав Сашко у своєму пості від 12 квітня. - Дякую всім, хто мене підтримав. Тепер я побачив, що наш телеканал дивляться і люди не байдужі до питання свободи слова».


Людмила Стельмах (Кучеренко), президент правозахисної організації «Полтавський медіаклуб»,  https://www.youtube.com/watch?v=kEcw2ufJduE
рейтинг: 25
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: