О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Паритетна демократія «І100рія у фотографіях»

 10-03-2011 14:19 

З 2 по 13 березня в Українському домі працюватиме цікава та достатньо унікальна виставка, присвячена історії жінок за сто років. 100 років – цифра не випадкова, адже саме у цьому 2011році виповнюється сто років існування 8 Березня як Міжнародного дня солідарності усіх трудящих жінок світу у боротьбі за свої права.

Виставка створена за підтримки Державної служби у справах молоді та спорту України Представництвом ООН в Україні разом з Представництвом Євросоюзу в Україні. Але можливим став такий проект завдяки насамперед ентузіасткам – Тетяні Ісаєвій та Марії Чорній, які доклали максимум зусиль, щоб знайти і представити жіночу історію у всіх її проявах – від традиційного побуту до унікальних суспільних проявів жіночої самореалізації. Професійні коментарі до кожного історичного періоду, що супроводжують підбір фотографій, створюють приємне враження цілісності представленої ідеї. Безумовно позитивним моментом є і орієнтованість матеріалу саме на ілюстрацію внеску жінок в розвиток спільноти або й людства в цілому, адже серед них – видатні вчені, відомі письменниці, олімпійські чемпіонки і т.д. Проте, виставка побудована за принципом доповнюваності, коли світлини досягнень видатних жінок вкраплені в історію життєдіяльності так званої «пересічної, невідомої» жінки.

Готувалась експозиція в основному на матеріалах, наданих Музеєм ґендерної рівності, жіночої історії, історії жіночого та ґендерного руху міста Харкова (директорка – Тетяна Ісаєва). Широку зацікавленість викликав цей проект вже на стадії підготовки. До оргкомітету надійшло більше 700 фотографій від громадян України. Світлини надсилались із сіл і містечок, з великих міст країни. І цей факт вже є позитивною оцінкою проекту.

Позитивним моментом реалізації цього проекту можна вважати і той факт, що представлені світлини та підписи до них викликали живе обговорення у відвідувачів виставки. Чимало відвідувачів було на експозиції навіть і 8 Березня. Не завжди відгуки глядачів були позитивними та схвальними щодо добору фотографій. Так авторці цих рядків довелось почути гнівну тираду вочевидь випадкової глядачки щодо деякої представленості нашого часу в фотографіях. Зокрема, такий активний спротив викликала світлина із ВІЛ-інфікованою вагітною жінкою та підписом «Життя продовжується». Довелось навіть почути про неприпустимість подібної «агітації». Проте, кожен має право на власне судження. Вочевидь і подібні факти свідчать про те, що робота вийшла цікавою та неординарною. Дещо псує загальне враження від експозиції невідповідність формату представлених фотографій величині виставкової зали. Але, загалом, ця виставка заслуговує на увагу.

Презентація виставки «І100рія у фотографіях»відбулася у межах проведення міжнародного Форуму «Україна – суспільство рівних можливостей», робота якого відбувалась у залах Українського дому 3 березня.


Ірина Грабовська
рейтинг: 75
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: