О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій здійснив візит до Литви

 03-06-2018 21:20 

30-31 травня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій перебував з робочим візитом у Вільнюсі, Литва, під час якого порушив ряд нагальних українських питань під час зустрічей з державними високопосадовцями та українською громадою Литви.

Під час зустрічей з державними високопосадовцями Президент СКУ висловив вдячність Литві за послідовну та непохитну підтримку територіальної цілісності та європейських і євроатлантичних прагнень України. У зв’язку з цим він обговорив постійні обстріли військ Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, що продовжують іти врозріз із Мінськими домовленостями. Президент СКУ закликав литовців і надалі займати чітку позицію за збереження та посилення особистих та секторальних санкцій проти Російської Федерації допоки вона не виведе свої війська з Донбасу та не деокупує Крим. Евген Чолій привернув увагу співрозмовників до глобальних загроз, що створюються Російською Федерацією, таких як кібератаки, масова дезінформація, втручання в демократичні процеси інших країн та інші дестабілізуючі дії в Європі та світі. Президент СКУ обговорив з литовськими урядовцями останні позитивні реформи в Україні. Він також подякував Литві за визнання Голодомору геноцидом українського народу.

30 травня 2018 р. під час засідання Громадської ради при Посольстві України в Литві Евген Чолій подякував українській громаді Литви за їх самовіддану роботу на благо України в процесі реформування держави та в боротьбі проти триваючої гібридної агресії Російської Федерації. Він також поцікавився поточними проблемами життя української громади Литви та обговорив шляхи посилення співпраці з СКУ. Того ж дня Президент СКУ взяв участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку у Вільнюсі, під час якої були присутні настоятель Церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюс о. Вінкентій Пелих, Посол України в Литві Володимир Яценківський, українські студенти з Донбасу та представники української громади Литви. Після цього делегація відвідала монастирський комплекс та Церкву Пресвятої Трійці м. Вільнюс.

31 травня 2018 р. під час зустрічі з Президентом Конституційного Суду Литви Дайнюсом Жалімасом Евген Чолій обговорив питання української судової реформи.

Під час зустрічей у Литві Президента СКУ супроводжували Посол України в Литві Володимир Яценківський та Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.

“Світовий Конґрес Українців висловлює вдячність литовській владі та громадянському суспільству за підтримку українського народу у боротьбі проти російської гібридної агресії та в побудові європейського майбутнього”, – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:

Бандіс Віда, Представник Світової громади литовців у Литві
Валкунас Леонас, Голова Відділу математичних, фізичних та хімічних наук при Академії наук Литви
Вільпішаускас Рамунас, Декан Інституту міжнародних відносин та політології у Вільнюському університеті
Дабкявічюс Зенонас, Віце-президент Академії наук Литви
Жалімас Дайнюс, Президент Конституційного Суду Литви
Каунас Домаc, Голова Відділу гуманітарних та соціальних наук при Академії наук Литви
Кубілюс Андрюс, заступник Голови Комітету з європейських справ, член Групи з міжпарламентських зв’язків з Україною, депутат Сеймасу Литви
Норкус Зенонас, член Відділу гуманітарних та соціальних наук при Академії наук Литви
Пранцкявічюс Арнольдас, Голова Представництва Європейської комісії в Литві
Радішаускєнє Еґлє, Віце-міністр соціального захисту та праці Литви
Річардсон Бет, Тимчасово повірена у справах Посольства Канади в Литві
Скусявічюс Дарюс, Віце-міністр закордонних справ Литви
Стончайтіс Альгірдас, Канцлер Уряду Литви
Сучілайтє Ліна, Радник Президента Литви
Умбрасас Вітаутас, Віце-міністр національної оборони Литви
Яценківський Володимир, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литві

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 22
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: