О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Національний банк України випустив ювілейну монету “50 років Світовому Конґресу Українців”

 03-01-2018 16:18 


26 грудня 2017 р. Національний банк України (НБУ) ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 50-літтю Світового Конґресу Українців (СКУ), яку офіційно презентував у Музеї грошей 28 грудня 2017 р.

Під час презентації цієї монети начальник відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Тамара Лошманова заявила: “Високою метою діяльності Світового Конґресу Українців є поширення на планеті принципів демократії, захист прав людини, підтримка незалежності, територіальної цілісності, національної ідентичності та економічного розвитку України – духовної Батьківщини українців, які проживають за її межами. Тож Національний банк вшанував діяльність Світового Конґресу Укр� �їнців, відкарбувавши пам’ятну монету на честь його півстолітнього ювілеюˮ.

На аверсі цієї ювілейної монети, на фоні стилізованого зображення Землі, розміщено стилізоване під вишивку дерево життя, а на реверсі, на дзеркальному тлі, – стилізоване зображення снопа з перевеслом, що символізує об’єднуючу та гуртуючу діяльність СКУ.

Авторами ескізів цієї монети є Володимир Таран, Олександр Харук і Сергій Харук, а також Віталій Андріянов, який зробив її програмне моделювання.

Під час офіційної презентації Директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук від імені СКУ подякував НБУ, а зокрема Виконуючому обов’язки його Голови Якову Смолію та авторам ескізів пам'ятної монети, за їхній внесок у випуск цієї ювілейної монети, а також відзначив роль Голови Контрольної комісії СКУ Александра Непреля як відповідальної особи за це питання з боку СКУ. Заступник Директора Представництва СКУ в Україні Володимир Кістяник також був присутній на цьому заході.

СКУ викупив 2,000 таких ювілейних монет для подальшого розповсюдження серед українських громад у світі.

“Позитивний відгук Національного банку України на наше звернення, а відтак випуск ювілейної монети з нагоди 50-ліття Світового Конґресу Українців є значною моральною підтримкою для Світового Конґресу Українців та об’єднаної навколо нього української діаспори, яка є невід’ємною частиною великого українського народу,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

З пресовим повідомленням НБУ на цю тему можна ознайомитись ТУТ .

З відеоматеріалом про пам’ятну монету “50 років Світовому Конґресу Українців” можна ознайомитися ТУТ.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 22
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: