О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Світовий Конґрес Українців вітає українських дипломатів зі 100-літтям української дипломатії

 27-12-2017 21:18 

Світовий Конґрес Українців (СКУ) щиро вітає українських дипломатів з нагоди 100-літнього ювілею заснування української дипломатичної служби.

Саме 100 років тому, 22 грудня 1917 р., на засіданні Уряду Української Народної Республіки, було схвалено створення першої повноцінної державної структури української зовнішньополітичної служби.

Представники української дипломатії тих часів змушені були захищати інтереси Української держави в умовах більшовицької агресії, одночасно намагаючись утверджувати правовий статус України. Зі здобуттям Україною права бути незалежним та повноцінним міжнародним гравцем новостворена дипломатична служба України мала встановити двосторонні відносини та захищати своїх громадян за кордоном.

Протягом існування Української держави в 1918–1919 рр. було створено мережу українських дипломатичних представництв: чотири посольства першого рангу в Німеччині, Австро-Угорщині, Туреччині та Болгарії; два посольства другого рангу в Швейцарії і Фінляндії та дві місії в Румунії і скандинавських державах.

Рівнож за короткий час було закладено підґрунтя правових і інституційних принципів та сформовано нормативну базу дипломатичної служби України у відповідності до європейського досвіду та міжнародного права.

Від імені СКУ на урочистому заході з відзначення 100 років дипломатичної служби України взяв участь Директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук.

“Світовий Конґрес Українців щиро вітає українських дипломатів з цим визначним ювілеєм та ще раз підтверджує свою відданість продовженню співпраці з українською дипломатичною службою в просуванні українських інтересів у світі для добра України і її народу,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 24
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: