О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


СКУ вітає Берлінську декларацію Парламентської асамблеї ОБСЄ

 17-07-2018 22:36 

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає Берлінську декларацію та резолюції, прийняті Парламентською асамблеєю Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) на 27-ій щорічній сесії, що відбулася 7-11 липня 2018 р. у Берліні, Німеччина (Берлінська декларація). СКУ особливо відзначає прийняття Резолюції “Триваючі порушення людських прав та фундаментальних свобод у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, яку ініціювала українська делегація до ПА ОБСЄ та яка є невід'ємною частиною Берлінської декларації.

Берлінська декларація рішуче засуджує “незаконну окупацію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, Україна” та “порушення, зловживання, заходи та практику дискримінації мешканців тимчасово окупованого Криму, включно й кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних та релігійних груп, з боку російської окупаційної влади”.

Берлінська декларація також закликає до негайного і беззастережного звільнення “кримських активістів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чернія, Ремзі Меметова, Сейрана Салієва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусліма Алієва, Еміра Усейна Куку, Вадима Сірука, Арсена Джеппарова, Рефата Алімова та інших українських громадян, яких незаконно затримали чи ув’язнили за сфабрикованими звинуваченнями фактичні владні структури в окупованому Криму”.

Насамкінець Берлінська декларація закликає Російську Федерацію “невідкладно надати безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям, інституціям, спеціальним процедурам та незалежним експертам ОБСЄ, Організації Об'єднаних Націй та Ради Європи, а також будь-яким правозахисним неурядовим організаціям чи засобам масової інформації, які хочуть відвідати Крим, оцінити ситуацію в Криму та інформувати про неї”.

СКУ також вітає прийняття Звіту Генерального комітету з політичних справ та безпеки під назвою “Імплементація зобов'язань ОБСЄ: роль парламентів”, у якому окупація Криму Російською Федерацією також була кваліфікoвана як незаконна та насильницька.

СКУ підтримував роботу Постійної делегації України в ПА ОБСЄ, ставши співорганізатором серії спільних додаткових заходів, включно й під назвою “Порушення прав людини та основних свобод у Криму” 22 лютого 2018 р. у Відні, Австрія. З відеозаписом виступу Президента СКУ Евгена Чолія на цьому додатковому заході можна ознайомитись ТУТ.

“Берлінська декларація засудила кричуще порушення Російською Федерацією територіальної цілісності України та основних людських прав українців і кримських татар. СКУ буде продовжувати працювати з Парламентською асамблеєю ОБСЄ, щоб забезпечити, що всі країни, учасниці ОБСЄ, включно й Російська Федерація, будуть поважати основні свободи,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 17
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: