О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Світовий Конґрес Українців вітає резолюцію Європейського Парламенту щодо Росії, зокрема відносно українського політичного вязня

 18-06-2018 10:53 


Світовий Конґрес Українців вітає резолюцію Європейського Парламенту щодо Росії, зокрема відносно українського політичного в'язня
Олега СенцоваСвітовий Конґрес Українців (СКУ) вітає резолюцію Європейського Парламенту (ЄП) 2018/2754 (RSP) щодо Росії, зокрема відносно українського політичного в'язня Олега Сенцова, що була підтримана більшістю 14 червня 2018 р. У контексті триваючого голодування Олега Сенцова і кількох інших українських політв'язнів резолюція є відповіддю на кричущі порушення Російською Федерацією людських прав, включно й на незаконні затримання, судові процеси, ув'язнення та катування українських громадян з політичних міркувань.

Резолюція закликає владні структури Російської Федерації звільнити “негайно і беззастережно” українського режисера Олега Сенцова та всіх інших українських політичних в’язнів у Російській Федерації та окупованому Криму, кількість яких на тепер становить понад 70 осіб. Законодавці ЄП пригадали Російській Федерації її зобов’язання як члена Ради Європи та Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ) дотримуватись Європейської конвенції з прав людини та Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Резолюція засуджує численні порушення міжнародного права Російською Федерацією в окупованому Криму, включно й застосування російських законів, інтенсивне військове накопичення в Криму та масове порушення людських прав етнічних українців і кримських татар, які проживають на півострові.

Резолюція закликає Європейський Союз випустити заяву з засудженням цих порушень, а також намагань Російської Федерації приховати їх під прикриттям Чемпіонату світу з футболу ФІФА. Важливо, що відносно Олега Сенцова та, де це можливо, інших політичних в'язнів у Російській Федерації, ЄП підтвердив, що не визнає юрисдикції російських судів, які виносять рішення на території тимчасово окупованого Криму.

“Світовий Конґрес Українців приєднується до заклику Європейського Парламенту - негайно і беззастережно звільнити Олега Сенцова та всіх інших українських політичних в'язнів, яких переслідує Російська Федерація,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.


СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 28
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: