О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Світовий Конґрес Українців приєднується до вшанування жертв у річницю депортації кримських татар з України

 18-05-2018 18:00 


18 травня 2018 р. Світовий Конґрес Українців (СКУ) та 20-мільйонна українська діаспора приєднуються до кримських татар у всьому світі у відзначенні 74-ої річниці депортації кримських татар з Криму.

У цей день в 1944 р. за наказом радянського диктатора Йосифа Сталіна сотні тисяч кримських татар були депортовані з Кримського півострова України в різні регіони Радянського Союзу, майже половина з яких загинула або під час переселення, або протягом року перебування в засланні. У 2015 р. Верховна Рада України проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Кримські татари мирно проживали на півострові, починаючи з їхнього повернення на нього в 1987 р. до нелегальної окупації Криму російськими силами в лютому 2014 р.

У 2018 р. історія повторюється, оскільки кримські татари продовжують потерпати від переслідувань та обмежень людських прав і основних свобод з боку російських окупаційних сил. Лише в 2017 р. Кримськотатарський Ресурсний Центр задокументував щодо активістів, які відкрито виступають проти окупації півострова Російською Федерацією, 4 смерті, 16 нових політичних в'язнів, 16 зниклих безвісти, 286 затриманих, 340 викликів на допити, 62 обшуки, 46 арештів та 104 штрафи.

СКУ продовжує свої зусилля у висвітленні тяжкого становища кримських татар у окупованому Криму, закликаючи до розгортання моніторингової місії ОБСЄ в Криму, щоб зменшити кількість порушень людських прав та запобігти ізоляції жителів півострова від Заходу.

“Нехай же цей день, коли ми вшановуємо жертви геноциду кримськотатарського народу, стане пригадкою про крихкість людських прав та посилить рішучість міжнародної спільноти у зміцненні зусиль, щоб якнайшвидше забезпечити виведення іноземних військ з Кримського півострова та звільнення всіх незаконно затриманих Російською Федерацією політичних в'язнів,”- заявив Президент СКУ Евген Чолій.


СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 17
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: