О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


НАТО потрібно зберегти єдність для протистояння Росії - Столтенберг

 20-06-2018 15:03 

Він зазначив, що країни Європи і США не вперше мають розбіжності у військовій галузі.

Договір Північноатлантичного альянсу є найкращою, якщо не єдиною гарантією миру. Зокрема членам НАТО потрібно зберегти свою єдність для протистояння Росії, яка вперше після "холодної війни" розгорнула широкомасштабну підривну діяльність. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг у своїй колонці на The Guardian.

"Оскільки альянс був створений майже 70 років тому, народи Європи і Північної Америки насолоджувалися безпрецедентним періодом миру і процвітання. Але на політичному рівні зв'язують нас зв'язки знаходяться в напрузі. Існують реальні відмінності між США та іншими членами таких питань, як торгівля, зміна клімату та ядерна угода Ірану. Ці розбіжності реальні, і вони не зникнуть відразу. Ніде не написано на камені, що трансатлантичний зв'язок завжди буде процвітати. Це, однак, не означає, що його руйнування неминуче. Ми можемо зберегти його і усі взаємні вигоди, які ми отримуємо від нього", - зазначає генсек НАТО.

Він зауважив, що країни Європи і США не вперше мають розбіжності у військовій галузі. Наприклад, вони були і під час Суецької кризи 1956 році, а в 1966 Франція вийшла з командного складу НАТО.

"Друга причина, через яку ми повинні зберегти трансатлантичний зв'язок, - це те, що відбувається сьогодні в НАТО. Після "холодної війни", коли загроза з боку Радянського Союзу відступила, США і Канада поступово скоротили свою присутність в Європі, а європейські члени альянсу скоротили витрати на оборону. Це був так званий "мирний дивіденд", яким користувалися союзники по обидві сторони Атлантики. Але обидві ці тенденції зараз змінилися", - додав Столтенберг.

Він зазначив, що адміністрація Трампа збільшила фінансування для присутності США в Європі на 40%, а Європейські союзники, разом з Великобританією збільшують витрати на оборону і беруть на себе відповідальність за євроатлантичну безпеку.

"Третя і остання причина, з якої я сподіваюся, що політичні шторми пройдуть, полягає в тому, що ми глибоко зацікавлені в тому, щоб залишатися єдиним. Дві світові війни і холодна війна навчили нас цьому: разом, Європа і Північна Америка сильніші, безпечніші і процвітають. ... В цьому наш інтерес, щоб стояти разом над захистом. І це так само вірно, як і раніше. Тому що перед нами стоять самі непередбачувані умови безпеки в наступному поколінні: міжнародний тероризм, поширення зброї масового знищення, кібератаки і, звичайно ж, Росія, яка застосовувала силу проти своїх сусідів, яка намагається втручатися в наші внутрішні справи", - зазначає генсек НАТО.

"Я вважаю, що ми, як захід, повинні бути впевнені. Ми повинні продовжувати наполегливо працювати, щоб залагодити наші розбіжності - і де зберігаються розбіжності, ми повинні обмежити будь-який негативний вплив на наше співробітництво в галузі безпеки. Ми повинні продовжувати захищати багатосторонні інститути, такі як НАТО, і продовжувати протистояти міжнародним правилам, які так добре служили нам упродовж багатьох десятиліть", - резюмував він.


https://www.dt.ua/WORLD/nato-potribno-zberegti-yednist-dlya-protistoyannya-rosiyi-stoltenberg-281050_.html


рейтинг: 24
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: