О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Конференція в Нью-Йорку розглянула досягнення СКУ

 26-09-2017 11:01 

16 вересня 2017 р. в Принстонському університетському клубі в Нью-Йорку, США, пройшли конференція “СКУ в 50 років і далі: Північноамериканський вектор” та пам’ятний бенкет, присвячені 50-літтю Світового Конґресу Українців (СКУ).

Організована складовою організацією СКУ, Українським Конґресовим Комітетом Америки (УККА), одноденна конференція, координатором та модератором якої був д-р Володимир Зарицький, Голова Світової наукової ради СКУ, стала однією з серії конференцій, присвячених розгляду досягнень СКУ та української діаспори з метою накреслення курсу СКУ на майбутнє.


Учасників привітав Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй (ООН) Володимир Єльченко, який відзначив багатолітній внесок СКУ в підтримку України та його зусилля в рамках ООН.

Президент СКУ Евген Чолій виступив з вітальним словом на тему “Світовий Конґрес Українців у 50 років – Висвітлюючи найвищі досягнення” під час вступної сесії під головуванням Генерального секретаря СКУ Стефана Романіва.

Протягом дня пройшли чотири панельні дискусії, які представили різні аспекти діяльності СКУ.

Перша панельна дискусія була присвячена темі “Здійснюючи зусилля для покращення відносин США-Україна та Канада-Україна”. Її модератором була Рома Гадзевич, Головний редактор тижневиків “Свобода” та “The Ukrainian Weekly”. Панелісти, Президент УККА Андрій Футей, Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод та перший Посол США в Україні Роман Попадюк, наголосили в своїх виступах на сильних сторонах складових організацій СКУ в Північній Америці щодо залучення проводів Канади та США до ініціатив на підтримку України, її територіальної цілісності та її народу.

Друга панельна дискусія, модератором якої була Тамара Олексій, Голова Світової ради СКУ з питань ООН, працювала над темою “Висвітлюючи зусилля Світового Конґресу Українців у Організації Об’єднаних Націй”. Панелісти, колишні Постійні представники України при ООН, Валерій Кучинський та Юрій Сергєєв, Президент Світової Федерації Українських Жіночих Організацій Орися Сушко та Виконуючий обов’язки Голови Ради Українських Державницьких Організацій Світу Борис Потапенко, зосередилися на минулому СКУ та поділилися своїми поглядами на його подальшу роль у посиленні позиції України та наголосили на важливості ширшого залучення українських неурядових організацій до діяльності в рамках ООН.

Третя панельна дискусія, модератором якої був Віктор Гетьманчук, Директор гуманітарних ініціатив СКУ, запропонувала учасникам обговорити величезну працю, яка ведеться на підтримку соціальних потреб українського населення, а також розглянула діяльність діаспори на підтримку людських прав українців у всьому світі. Панелісти, Президент Злученого Українського Американського Допомогового Комітету Лариса Кий, Виконуючий обов’язки Директора гуманітарної ініціативи СКУ “Захист патріотів” Марко Супрун та колишній Старший радник Гельсінської комісії в Конґресі США Орест Дейчаківський, виступили на тему “Аналізуючи зусилля СКУ в сферах гуманітарної допомоги/суспільної служби/ людських прав”.

Завершальною була четверта панельна дискусія під назвою “Аналізуючи зусилля СКУ в культурній/інформаційній/освітній сферах”, модератором якої була Ірина Мицак, Голова Світової ради засобів масової інформації при СКУ. Зосередивши увагу на специфічних сферах діяльності серед громад української діаспори, панелісти, колишній Президент Українського музею в Нью‑Йорку Рената Голод, Помічник Директора Українського наукового інституту Гарвардського університету Любомир Гайда та Директор УККА з комунікації і засобів масової інформації Андрій Добрянський, висвітлили досягнення північноамериканських українських громад, які насамперед поділяють українську ідентичність з різними народами світу.

Гостем конференції був Посол України в США Валерій Чалий, який виступив під час робочого обіду на тему “Чому вільна, стабільна і процвітаюча Україна має значення для США”. Посол пригадав гостям нинішню роль України, яка не лише відстоює свою територіальну цілісність від агресії Російської Федерації, але й захищає безпеку і стабільність Європи та світу. Сесію очолив суддя Федерального суду претензій США Богдан Футей.

Заключне слово мав Президент СКУ в 1998-2008 рр. Аскольд Лозинський. Виступаючи на тему “Світовий Конґрес Українців: дивлячись у майбутнє – Чого очікувати в наступні 50 років”, Аскольд Лозинський наголосив, що СКУ, незалежно від розвитку політичних подій як минулого, так і майбутнього, був, є і завжди повинен залишатись совістю українського народу.

Після конференції відбувся пам’ятний бенкет, на якому було двоє виступаючих.

Катерина Ющенко, колишня перша леді України, представила роль діаспори в сприянні українському народу щодо зміцнення суверенітету та демократії в Україні.

Другим виступаючим був Василь Грицак, Голова Служби безпеки України. Він розповів гостям про жертовність українських чоловіків і жінок на передній лінії гібридної війни з Російською Федерацією та про жертовність їхніх сімей, наголосивши на необхідності активізувати зусилля, спрямовані на припинення цієї війни. Відзначивши внесок української діаспори в підтримку територіальної цілісності України, Голова Служби безпеки України нагородив грамотами наступних осіб: Евгена Чолія, Стефана Романіва, Павла Ґрода, Андрія Футея, д‑ра Володимира Зарицького та Бориса Потапенка.

З вітальним словом на бенкеті виступили Посол Валерій Чалий, Евген Чолій, Андрій Футей, Павло Ґрод та Аскольд Лозинський. Ведучим був Екзекутивний заступник Президента УККА Михайло Савків.

З нагоди 50-ліття СКУ свої пожертви на його адресу зробили Федеральна Кредитова Кооператива “СУМА”, Йонкерс, та Фундація “Самопоміч” Української Американської Федеральної Кредитної Спілки “Самопоміч”, Чикаґо.

Конференцію та бенкет було організовано Координаційним комітетом за участі Екзекутивного координатора Тамари Олексій, адміністративних координаторів Андрія Добрянського, Миколи Грицьковича і Лесі Орач та координатора програм д-ра Володимира Зарицького.

“Світовий Конґрес Українців висловлює подяку Українському Конґресовому Комітету Америки та Координаційному комітету за успішні заходи з нагоди 50-ліття СКУ в місті, де СКУ був заснований, а також усій українській американській громаді за рішучу підтримку та відданість інтересам українського народу в усьому світі,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 29
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: