О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Світовий Конґрес Українців закликає до єдності в підтримці територіальної цілісності Грузії

 09-08-2018 21:20 

У 10-ту річницю військової агресії Російської Федерації проти Грузії Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає міжнародне співтовариство і далі бути разом із народом Грузії, який рішуче здійснює реформи та рухається вперед у напрямку вступу до Європейського Союзу та НАТО.

Незважаючи на Угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 р., Російська Федерація відмовляється виконувати свої зобов’язання щодо Грузії, продовжує окуповувати грузинські регіони Абхазії та Цхінвалі/Південна Осетія, та і далі діє, щоб повністю інтегрувати окуповані регіони в російську сферу.

Крім цього, на окупованих територіях продовжується порушення людських прав та систематичне викорінення культурної спадщини етнічних грузинів.

У Спільній заяві, присвяченій цьому ювілею, Україна, Латвія, Литва та Польща зазначили:

[...] Наше зобов’язання щодо цінностей свободи, демократії та верховенства права, а також наша повага до прав кожної людини та суверенного вибору кожної країни така ж тверда, як це було десять років тому. Ми ще раз заявляємо, що всі держави, включно й Грузія, мають право вільно вирішувати питання про їхню зовнішню політику та їхніх союзників. Часи обмеженого суверенітету в Європі закінчилися, однак необхідно дотримуватися послідовності та стійкості для захисту цих цінностей від тих, хто заперечує їх, не шкодуючи зусиль, щоб повернути назад поняття “сфери впливу”. [...]

“Світовий Конґрес Українців засуджує наполегливі намагання Російської Федерації приєднати грузинські регіони Абхазії і Цхінвалі/Південна Осетія та закликає міжнародне співтовариство бути пильним у забезпеченні територіальної цілісності незалежних держав, вимагаючи поваги до міжнародного права та основних людських прав,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.


Світовий Конґрес Українців


рейтинг: 21


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: