О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Війна, насильство та переслідування зумовили небачений раніше рівень переміщення у світі

 19-06-2017 13:41 

Напередодні Міжнародного дня біженця надсилаємо до Вашої уваги нову Доповідь Агентства ООН у справах біженців про глобальні тренди у сфері переміщення.



З текстом релізу також можна ознайомитися на нашому вебсайті https://goo.gl/VqpwHq



Ви можете знайти фото, повний мультимедійний пакет, повну версію Доповіді про глобальні тенденції та контактні дані прес-секретарів Агентства у світі на медіа-сторінці Доповіді про глобальні тенденції



Більше про заплановані події до Міжнародного дня біженця, 20 червня www.unhcr.org.ua/wrd2017



----



Війна, насильство та переслідування зумовили небачений раніше рівень переміщення у світі



Війна, насильство та переслідування в усьому світі спричиняють вимушене переміщення найбільшої кількості людей за всі часи. Про це повідомляється у доповіді, опублікованій сьогодні Агентством ООН у справах біженців (UNHCR).



У новій Доповіді про глобальні тенденції, яка є головним щорічним оглядом ситуації у сфері переміщення, вказано, що на кінець 2016 року у світі налічувалося 65,6 мільйонів вимушено переміщених людей. Це приблизно на 300 тисяч більше, ніж було зафіксовано роком раніше. Ця загальна цифра свідчить про величезну кількість людей, які потребують захисту в усьому світі.



Число 65,6 мільйонів включає три важливі складові. По-перше, це кількість біженців - 22,5 мільйонів, яка є найбільшою ніж будь-коли. 17,2 мільйонів людей з цього числа знаходяться під опікою Агентства. Тоді як решта – це палестинські біженці, зареєстровані нашою сестринською організацією – Агентством ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт на Близькому сході (UNRWA). Конфлікт у Сирії лишається найбільшим джерелом для появи біженців (5,5 мільйонів). Проте в 2016 році найвпливовішим новим чинником став Південний Судан, де катастрофічне припинення мирних переговорів у липні того року спричинило переміщення 739,9 тисяч осіб на період кінця року (1,87 мільйонів на сьогодні).



Друга складова – переміщення людей усередині їхніх власних країн. Кількість ВПО на кінець 2016 року склало 40,3 мільйонів у порівняні з 40,8 мільйонів рік тому. Внутрішнє переміщення у Сирії, Іраку та і досі масштабне переміщення у Колумбії залишаються найбільшими кризами. Проте дана проблема має глобальний вимір, оскільки ВПО складають дві третини від загального числа осіб, які були змушені залишити свої домівки.



Третя складова – шукачі притулку. Це люди, які втекли з своєї країни та просять міжнародного захисту в якості біженців. Станом на кінець 2016 року загальна кількість таких людей у світі склала 2,8 мільйонів.



Усі ці цифри разом є відображенням величезної ціни, яку платить людство через війни та переслідувань в усьому світі. Загальна цифра 65,6 мільйонів означає, що в середньому на сьогодні кожна 113 людина у світі є переміщеною. Ця цифра є більшою за населення Великобританії, яка займає 21 місце у світовому рейтингу найбільших країни.



"За будь-яких обставин, така кількість є неприйнятною. І вона вказує наполегливіше ніж коли-небудь на потребу у солідарності та спільних зусиллях, направлених на запобігання та врегулювання криз та забезпечення того, щоб біженці, внутрішні переселенці та шукачі притулку отримували належний захист та опіку, поки ми шукаємо рішення", - заявив пан Філіпо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців. – "Ми повинні робити все можливе для цих людей. Світові, обтяженому конфліктами, потрібні рішучість і мужність, а не страх ".



Серед ключових висновків Доповіді є той факт, що зростання кількості нових переміщених осіб залишається на дуже високому рівні. Із загальної кількості 65,6 мільйонів примусово переміщених людей по всьому світу, 10,3 мільйона стали переміщеними у 2016 році. Приблизно дві третини з них (6,9 мільйонів) - це люди, переміщені у межах власної країни. Фактично це означає, що кожні 3 секунди одна людина змушена залишити свою домівку. Це значно коротший проміжок часу, ніж необхідно для прочитання цього речення.



Водночас, повернення біженців та внутрішньо переміщених осіб у свої домівки, разом з іншими рішеннями, такими як переселення до третіх країн, дозволило побачити ознаки покращення ситуації для певних категорій у 2016 році. 37 країн разом прийняли 189 300 біженців на переселення. Близько півмільйона біженців змогли повернутися до рідних країн, а ще 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб – до рідних місць проживання. Хоча для багатьох це повернення відбулося за далеко неідеальних умов та за відсутності визначених перспектив.



Станом на кінець 2016 року переважна більшість біженців - 84% - перебувають у країнах з низьким та середнім рівнем доходів, причому кожного третього з них (4,9 мільйонів осіб) прийняли найменш розвинені країни світу. Цей величезний дисбаланс свідчить про декілька речей: тривалу відсутність консенсусу на міжнародному рівні, коли мова йде про розміщення біженців та про близькість багатьох бідних країн до регіонів конфліктів. Це також свідчить про величезну потребу у підтримці та ресурсах для країн та громад, які допомагають біженцям та іншим переміщеним особам Відсутність такої підтримки може спричинити нестабільність, зашкодити життєво важливій гуманітарній роботі або призвести до повторного переміщення.



За чисельністю переміщеного населення та біженців, на Сирію досі припадають найбільші у світі кількісні показники: 12 млн. осіб - майже дві третини населення - є переміщеними всередині країни або виїхали за кордон як біженці чи шукачі притулку. Окрім затяжної ситуації з палестинськими біженцями, друге місце по кількості переміщених осіб залишається за афганцями (4,7 мільйонів людей), за ними йдуть іракці (4,2 мільйонів осіб) та населення Південного Судану. У Судані зафіксоване найбільше у світі зростання кількості переміщених осіб - тут станом на кінець року 3,3 мільйонів людей полишили свої оселі.



Діти, які становлять половину від загальної кількості біженців, продовжують нести неспівмірний тягар страждань, головним чином через свою підвищену вразливість. Так, у 2016 році були отримані 75 тисяч заяв на отримання притулку від дітей, які подорожують безсупроводу або відокремлені від своїх батьків. Це трагічні дані. У доповіді зазначається, що навіть ця цифра, ймовірно, не показує справжню ситуацію.



За підрахунками Агентства ООН у справах біженців, станом на кінець 2016 року у світі було щонайменше 10 мільйонів осіб без громадянства або осіб, які наражалися на небезпеку безгромадянства. Проте статистика, отримана від урядів країн, показує лише 3,2 мільйонів осіб без громадянства в 74 країнах.



Доповідь про глобальні тенденції є статистичним аналізом примусового переміщення, і через це вона не відображає ряд ключових подій у світі біженців, які відбулися протягом 2016 року. До них належить посилення політизації питання притулку в багатьох країнах та обмеження доступу до захисту в деяких регіонах. Це також позитивні зміни, такі як проведення історично важливих самітів з питань біженців та мігрантів у вересні 2016 року і прийняття знакової Нью-Йоркської декларації, яка являє собою новий підхід до управління ситуаціями у сфері переміщення і залучає усе суспільство. Ця декларація була прийнята у рамках Комплексної системи реагування у сфері притулку, завдяки величезній щедрості приймаючих країн та урядів країн-донорів щодо біженців та інших переміщених осіб.



Агентство ООН у справах біженців щорічно публікує Доповідь про глобальні тенденції, спираючись на власні дані, а також дані, отримані від свого партнера Центра моніторингу внутрішніх переміщень, та дані, отримані від урядів.

****

Додаткова інформація

Доповідь Агентства ООН у справах біженців про глобальні тенденції публікується напередодні Всесвітнього дня біженця 20 червня.





рейтинг: 15
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: