О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


ЄС схожий на СРСР 1991 року перед розпадом — Сорос

 13-02-2019 13:01 


Бізнесмен вважає, що переломним моментом стануть вибори до Європарламенту, на яких антиєвропейські сили матимуть конкурентну перевага.

Європейці повинні прокинутися, перш ніж стане занадто пізно. Якщо вони цього не зроблять, ЄС піде шляхом Радянського Союзу в 1991 році, пише інвестор і філантроп Джордж Сорос у своїй колонці для The Guardian. DT.UA переклало матеріал бізнесмена.

Ні європейські лідери, ні прості громадяни, схоже, не розуміють, що ми переживаємо революційний момент, і діапазон можливостей дуже широкий. Як і те, що в кінцевому підсумку результат може бути досить невизначеним.

Більшість з нас припускає, що майбутнє більш або менш нагадуватиме теперішнє. Але це не обов'язково так. У довгому й насиченому житті я був свідком багатьох періодів, які я називаю радикальним порушенням рівноваги. Ми живемо в такий період сьогодні. Таким переломним моментом стануть вибори до Європейського парламенту у травні 2019 року.

На жаль, антиєвропейські сили матимуть конкурентну перевагу. Для цього є кілька причин, в тому числі застаріла партійна система в більшості європейських країн, практична неможливість зміни договорів та відсутність правових інструментів для дисциплінарного стягнення з держав-членів, які порушують принципи, на яких був заснований ЄС. Євросоюз може нав'язати свої правила країнам-кандидатам, але у нього недостатньо можливостей для забезпечення їх дотримання державами-членами.

Застаріла партійна система заважає тим, хто хоче зберегти цінності, на яких був заснований ЄС, але допомагає тим, хто хоче замінити їх чимось радикально іншим.

Партійна система окремих держав відображає розбіжності, які відбувалися в XIX і XX століттях, такі як конфлікт між капіталом і працею. Але найважливіший на сьогодні розкол відбувається між проєвропейськими і антиєвропейськими силами. Домінуючою країною ЄС є Німеччина, в якій провідний політичний альянс між Християнсько-демократичним союзом і Баварським християнським соціальним союзом став нестійким. Альянс працював доти, поки в Баварії не було правої альтернативи ХСС. Це змінилося з появою екстремістської "Альтернативи для Німеччини". У вересні минулого року результат ХСС на місцевих виборах був найгіршим за більш ніж шість десятиліть, і вперше "Альтернатива для Німеччини" увійшла до баварського парламенту.

Зростання АдН ставить під сумнів сенс існування альянсу ХДС/ХСС. Але цей альянс не може бути розірваний без проведення нових виборів, які ні Німеччина, ні Європа не можуть собі дозволити. І правляча коаліція не може бути надто проєвропейської, стикаючись з загрозою АдН.

Ситуація далеко не безнадійна. Німецькі "зелені" стали єдиною послідовно проєвропейською партією в країні, і вони продовжують рости в опитуваннях громадської думки, в той час як АдН, схоже, досягла свого апогею (за винятком колишньої Східної Німеччини). Але тепер виборці ХДС/ХСС представлені партією, прихильність якої європейським цінностям сумнівна.

В Сполученому Королівстві застаріла партійна структура також не дозволяє народній волі знайти правильний вираз. І лейбористи, і консерватори внутрішньо розділені, але їх лідери, Джеремі Корбін і Тереза Мей, відповідно, сповнені рішучості завершити процес виходу Британії з ЄС. Ситуація настільки складна, що більшість британців хочуть покінчити з цим як-завгодно, хоча Brexit стане визначальною подією для країни на десятиліття вперед.

Змова між Корбіном і Мей викликала опір в обох партіях, що у випадку з лейбористами межує з повстанням. Мей оголосила про програму допомоги збіднілим прихильникам лейбористів на півночі Англії. І Корбіна звинувачують у тому, що він зрадив обіцянку, яке дав на останній партійній конференції Лейбористської партії. Тоді він сказав, що підтримає другий референдум щодо Brexit, якщо не зможе ініціювати загальні вибори.

Ймовірність того, що депутати знову відхилять угоду прем'єра Мей, зростає з кожним днем. Це може призвести до зростання руху, що підтримує другий референдум про Brexit, або, що ще гірше, до анулювання введення статті 50 Лісабонського договору, який запустив процес виходу Великої Британії з ЄС.

Італія опинилася в аналогічному становищі. У 2017 році ЄС допустив фатальну помилку, суворо дотримуючись Дублінської угоди, яка несправедливо обтяжує такі країни, як Італія, де мігранти вперше в'їжджають в ЄС. Це призвело до того, що італійський електорат — переважно проєвропейський і проіміграційний, перейшов на бік антиєвропейської партії "Ліга" та руху "П'ять зірок" на минулорічних виборах. Колишня домінуюча демократична партія збентежена. В результаті у багатьох виборців, які залишаються проєвропейськими, не залишилось жодної партії, за яку можна голосувати. Однак є спроба організувати єдиний проєвропейський список. Подібне впорядкування партійних систем відбувається у Франції, Польщі та Швеції.

Коли мова йде про транс'європейські альянси, ситуація ще гірша. Європейська народна партія (ЄНП) є найгіршим порушником — майже повністю позбавленим принципів, про що свідчить його готовність прийняти партію Фідес прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, щоб зберегти свою більшість і контролювати розподіл посад в ЄС.

Антиєвропейські сили можуть виглядати непогано в порівнянні: принаймні, у них є деякі принципи, навіть якщо вони одіозні.

Важко зрозуміти, як проєвропейські партії можуть перемогти на травневих виборах, якщо вони не ставлять інтереси Європи вище своїх власних. Нинішнє керівництво нагадує політбюро, яке, коли розпався Радянський Союз, продовжує видавати укази, як ніби вони все ще актуальні.

Першим кроком до захисту Європи від її ворогів, як внутрішніх, так і зовнішніх, є визнання масштабів загрози, яку вони становлять. Другим — розбудити сплячу проєвропейську більшість і мобілізувати її для захисту цінностей, на яких був заснований ЄС. В іншому випадку мрія про об'єднану Європу може стати кошмаром XXI століття.

Згідно з дослідженням Європейської ради з міжнародних відносин, яке опубліковане в понеділок, антиєвропейські партії можуть одержати третину місць — 33%, у Європейському парламенті за підсумками виборів у травні. Наразі близько 23% членів Європарламенту належать до антиєвропейських партій.

Вибори до Європарламенту відбудуться через два місяці після того, як Британія стане першою країною, яка вийшла з ЄС і підштовхнула націоналістичні, антиєвропейські групи по всій Європі. Понад 350 мільйонів людей у 27 країнах-членах ЄС зможуть голосувати в неділю, 26 травня. За пропорційною виборчою системою громадяни ЄС оберуть 705 членів Європейського парламенту, який ділить свій час між Брюсселем і Страсбургом. Починаючи з крихітної Мальти, у якої лише 6 своїх представників у Європарламенті, до Німеччини – у якій цілих 96 осіб - протягом п'яти років ці депутати будуть перевіряти і змінювати закони, запропоновані Європейською комісією, за умови схвалення національними урядами в Раді ЄС.

https://dt.ua/WORLD/yes-shozhiy-na-srsr-1991-roku-pered-rozpadom-soros-302609_.html


https://dt.ua/WORLD/yes-shozhiy-na-srsr-1991-roku-pered-rozpadom-soros-302609_.html


рейтинг: 28
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: