О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Майже 40% українців переконані, що європейська інтеграція є незворотнім процесом - опитування

 06-07-2017 15:10 


39% українців переконані, що європейській інтеграції України немає альтернативи. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення Інституту світової політики у травні.


Майже вдвічі менше (22%), відповідаючи на питання, чи вважаєте ви європейську інтеграцію України незворотним процесом, обрали опцію «ні, Україна може відмовитися від європейської інтеграції у будь-який момент». Ще 28% вважають, що в Україні не відбувається європейської інтеграції.


Результати опитування були оприлюднені під час міжнародної конференції «Україна - ЄС: інтеграція у мінливому світі», організовані ІСП у партнерстві з МЗС України 29 червня.


Як відзначила заступниця директора ІСП Катерина Зарембо, молодь найбільше схильна вважати, що Україна може зупинити європейську інтеграцію у будь-який момент, – кожен третій (28%). А найбільше переконані у незворотності європейської інтеграції України люди з вищою освітою (46%).
Зважаючи на дискусію, яка точиться навколо безпекових гарантій для України, ІСП вирішив з’ясувати ставлення українців до оголошення Україною нейтрального статусу як способу захисту від агресії Росії.
Представляючи результати, Сергій Солодкий, перший заступник директора ІСП, наголосив, що більшість громадян України (52%) не вірять, що нейтральний статус здатен захистити їх від агресії Росії. Протилежної думки дотримаються 35% респондентів, і ще 12% не змогли визначитися.
«Найбільше скептиків щодо нейтрального статусу проживає у Східному регіоні України (44%), як, утім, і тих, хто не визначився щодо цього питання (28%)», - пояснив експерт.
Опитування проводилося у період з 17 по 24 травня 2017 року методом телефонного інтерв’ю з дзвінками на мобільні телефони. Усього було опитано 1000 респондентів віком 18 років і старше. Дослідження було проведено в усіх областях України за винятком територій Донецької та Луганської областей, непідконтрольних уряду України, а також АР Крим. Вибірка репрезентативна населенню України за статтю, віком, типом населеного пункту та областю проживання.

Дослідження підготовлено ІСП у рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст дослідження є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID) або уряду США.

Повні результати соціологічного опитування доступні на веб-сайті Інституту світової політики: http://iwp.org.ua/ukr/public/2265.html

рейтинг: 16
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: