О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Світовий Конґрес Українців відзначає значний прогрес України в реформуванні енергетики

 03-04-2017 13:33 

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає реформи в сфері енергетики України, здійснені протягом минулого року. Особливої уваги заслуговують заходи щодо приведення ціни на газ для населення до загальноєвропейських стандартів, зниження залежності української економіки від російського газу, а також щодо урядової програми підтримки енергоефективності домогосподарств.

По перше, встановлення єдиної ціни на газ для населення відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 р. стало однією з найбільш значущих економічних та антикорупційних реформ в історії України. Новий газовий тариф, що базується на європейській ринковій ціні, усунув різницю між зимовими та літніми тарифами для споживачів природного газу, а також уніфікував ціну на газ для домогосподарств та промислових споживачів. Завдяки цій реформі вдалося зекономити близько 6% ВВП, котрі щороку втрачалися внаслідок штучно заниженої ціни та державних субсидій для привілейованих постачальників газу. У цифровому еквіваленті таке рішення принесло багатомільярдні гривневі заощадження для державного бюджету.

По друге, відновлення урядової програми “теплих” кредитів передбачає державну підтримку населення у впровадженні енергоефективних технологій. Лише в березні цього року програмою скористалися більше 18 тисяч українських сімей, що отримали кредитів на 355 мільйонів гривень для утеплення своїх осель та встановлення котлів на тверде паливо. У цілому з початку роботи програми у жовтні 2014 р. близько 220 тисяч родин стали її учасниками, отримавши в державних банках понад 3 мільярди гривень на утеплення будівель та інші заходи з економії е� �ергоресурсів.

По третє, Україні вдалося суттєво знизити залежність від імпорту газу з Російської Федерації, постачання якого повністю припинилося в листопаді 2015 р. Внутрішні потреби держави в природному газі вдалося покрити завдяки реверсним поставкам зі Словаччини, Польщі та Угорщини, збільшенню видобутку власного газу, а також зниженню споживання серед населення. У цьому контексті потрібно також відзначити перші досягнення українського керівництва в створенні конкуренції на ринку поставок газу. Протягом двох останніх років Україна змо� �ла диверсифікувати закупки газу, підготувавши відповідне законодавче підґрунтя та уклавши контракти з 12 постачальниками.

Під час своєї доповіді на додатковому заході у рамках 16-ої зимової сесії Парламентської асамблеї Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ) 23 лютого 2017 р. у Відні, Австрія, Президент СКУ Евген Чолій рекомендував державам, членам ОБСЄ, не покладатися на російський газ як джерело енергії, тому що Російська Федерація неодноразово в� �користовувала енергетичну залежність як інструмент для тиску і залякування не лише України, але й держав ЄС. У цьому контексті він закликав країни, члени ОБСЄ, до диверсифікації шляхів отримання енергоресурсів, не обмежуючись їхнім постачанням з однієї країни.

СКУ продовжує уважно стежити за реформами в енергетичній сфері України та закликає українські владні структури до подальших кроків у впровадженні Третього Енергопакета ЄС та рекомендацій Європейського Енергетичного Товариства. З останнім звітом Секретаріату Європейського Енергетичного Товариства від 27 березня 2017 р. щодо реформ України в газовому секторі можна ознайомитись ТУТ.

“Наближаючись до енергетичних стандартів ЄС та поліпшуючи свою енергоефективність, Україна зміцнить свою енергетичну безпеку та буде запобігати тому, щоб Російська Федерація не використовувала газ як політичну зброю проти України,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.рейтинг: 13
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: